Ці продукти допоможуть скинути вагу після 40 років/ Колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Вуглеводи часто мають погану репутацію, коли справа стосується схуднення; але не всі вуглеводи однакові. Звичайно, слід уникати рафінованих і простих вуглеводів, таких як білий хліб, солодощі та ультраоброблені продукти, оскільки вони можуть призвести до підвищення рівня цукру і набору ваги. Однак, як пише SheFinds, є багато здорових складних вуглеводів, які забезпечують постійну енергію і довше зберігають відчуття ситості, що, отже, знижує потяг до їжі та допомагає усунути перекуси і переїдання.

Вони особливо корисні жінкам, старшим за 40, адже їм з віком стає складніше скидати вагу. Лікарі та дієтологи називають 13 таких корисних продуктів - це, зокрема, квасоля, коричневий рис, горіхи, кускус та інші.

1. Солодка картопля

Солодка картопля багата на клітковину, вітаміни, мінерали та антиоксиданти. Високий вміст клітковини в солодкій картоплі забезпечує ситість, що може допомогти в контролі ваги і підтримувати швидший метаболізм.

Відео дня

2. Хліб із пророщеного зерна

Хліб із пророщеного зерна багатий на клітковину, вітаміни, мінерали та ферменти. Високий вміст клітковини в хлібі з пророщеного зерна сприяє здоров'ю травної системи і не підвищує рівень цукру в крові. Крім того, складні вуглеводи, що містяться в хлібі з пророщеного зерна, допомагають довше відчувати ситість, як і інші корисні вуглеводи.

3. Необроблений овес

На відміну від вівсянки швидкого приготування, необроблений овес виготовляють шляхом подрібнення цільної вівсяної крупи на дрібніші шматочки, що зберігає її харчову цінність і вміст клітковини. Він багатий на розчинну клітковину, яка може допомогти регулювати рівень цукру в крові та покращити чутливість до інсуліну.

4. Волокнисті овочі - броколі, шпинат і капуста

Ці овочі, багаті харчовими волокнами, потребують більше енергії для перетравлення, а високий вміст клітковини також додає об'єму стравам, сприяючи відчуттю ситості та знижуючи загальне споживання калорій.

5. Нут

Ці універсальні боби багаті білком, клітковиною, вітамінами і мінералами, що робить їх цінним доповненням до будь-якої дієти. Високий вміст білка в нуті (майже 20 грамів на порцію) сприяє відчуттю ситості та насичення, потенційно знижуючи загальне споживання калорій і допомагаючи контролювати вагу.

6. Квасоля

Квасоля багата на білок, який необхідний для підтримання і відновлення тканин організму. Квасоля також містить мало жиру і складні вуглеводи, які повільно перетравлюються, забезпечуючи постійне джерело енергії та запобігаючи коливанню рівня цукру в крові.

7. Кіноа

На додаток до клітковини, кіноа є чудовим джерелом білка, що містить усі дев'ять незамінних амінокислот. З її допомогою ви можете збільшити загальне споживання білка, що допомагає підтримувати здоровий обмін речовин і підтримувати зусилля зі зниження ваги.

При цьому універсальність кіноа робить її фантастичним вибором для вживання протягом дня, зокрема як поживний варіант сніданку.

8. Коричневий рис

Не весь рис так само корисний для здоров'я, як і для смакових рецепторів. Наприклад, очищений білий рис може з часом призвести до набору ваги. Однак коричневий рис організм переробляє повільніше, тому що це складний вуглевод. Це дає змогу відчувати більше насичення й отримувати більше поживних речовин.

9. Йогурт

Йогурт може бути чудовим джерелом вуглеводів, але він також може забезпечити інші поживні речовини, такі як білок, кальцій і корисні бактерії, що робить його поживним доповненням до збалансованої дієти.

При цьому дієтологи радять обирати простий, нежирний грецький йогурт і уникати солодких, які рекламуються як "корисні", у них багато добавок і консервантів.

10. Горіхи

Незважаючи на відносно високу калорійність, горіхи сприяють контролю ваги та прискоренню метаболізму за помірного споживання. Мононенасичені та поліненасичені жири, що містяться в горіхах, пов'язані з поліпшеною чутливістю до інсуліну та кращим контролем рівня цукру в крові, що є важливим фактором підтримки здорового метаболізму.

11. Ячмінь

Складні вуглеводи, що містяться в ячмені, метаболізуються поступово, що призводить до повільного вивільнення глюкози в кровотік і запобігання підвищенню рівня цукру в крові. Це сприяє швидшому метаболізму, підтримуючи стабільний рівень енергії та перешкоджаючи коливанням, що можуть призвести до втоми та потягу до нездорової їжі.

12. Едамаме

Едамаме, популярна закуска з молодих соєвих бобів, може сприяти швидшому метаболізму, насамперед, завдяки високому вмісту білка. Для перетравлення білка потрібно більше енергії, тому вживання багатих білком продуктів може трохи прискорити обмін речовин, оскільки організм витрачає більше енергії під час перетравлення.

13. Кускус

Кускус - ще одна корисна, багата на клітковину альтернатива білому рису. На додаток до високого вмісту клітковини кускус також може бути відмінним джерелом білка. Кускус можна приготувати як вуглеводний гарнір або поєднувати з квасолею та обсмаженими овочами.

Раніше дієтологи назвали 6 прихованих причин, які заважають вам скидати вагу.

Вас також можуть зацікавити новини: