Ці продукти допоможуть вам знизити рівень споживання доданого цукру/ Колаж УНІАН, ua.depositphotos.com

Люди мають вроджений потяг до солодкого, адже прості вуглеводи подразнюють ділянки мозку, які вивільняють ендорфіни, або гормони задоволення. Проблема полягає в тому, що ми їмо занадто багато доданого цукру, що підвищує ризик ожиріння, діабету 2 типу, серцево-судинних захворювань. Згідно з даними про споживання продуктів харчування, середньостатистичний дорослий з'їдає близько 17 чайних ложок (270 калорій або 68 грамів) доданого цукру щодня.  Водночас Американська асоціація серця рекомендує обмежити споживання цукру до 6 чайних ложок (100 калорій або 25 г) на день для жінок і 9 чайних ложок (150 калорій або 36 г) для чоловіків.

Водночас існують природно солодкі продукти, які не збільшують ризики для здоров'я, але можуть задовольнити ваш потяг до солодкого. Джулі Аптон, дипломований дієтолог та співзасновниця Appetite for Health, консалтингової компанії з питань харчування, у статті для порталу Eat This розповіла про 10 таких продуктів.

Фрукти в темному шоколаді

Фрукти в шоколаді - чудовий спосіб отримати трохи солодкого, адже вони є хорошим джерелом клітковини та інших біологічно активних сполук, які допомагають сповільнити вивільнення вуглеводів у кров. Крім того, темний шоколад, містить флавоноїди, які допомагають поліпшити здоров'я серця.

Відео дня

Сухофрукти

Сухофрукти - це чудовий варіант, яким можна замінити жувальні цукерки або інші солодкі ласощі, які не містять необхідних поживних речовин. Вони містять усі корисні вітаміни, мінерали, клітковину та фітонутрієнти свіжих фруктів, але в більш солодкій упаковці. 

Жуйка без цукру

Часто жуйка без цукру - це саме те, що вам потрібно, щоб вгамувати тягу до солодкого. Це тому, що коли ми занепокоєні або перебуваємо у стані стресу, потяг до солодкого може посилюватися. Понад 80 років досліджень жувальної гумки показують, що вона може допомогти зменшити стрес, покращити настрій і збільшити концентрацію уваги.

Чорний шоколад

Чорний шоколад - чудовий спосіб боротися з тягою до чогось солодкого і шоколадного водночас. У темному шоколаді міститься більше какао, яке містить корисні антиоксиданти, що допомагають знизити кров'яний тиск, поліпшити рівень холестерину і знизити загальний ризик серцево-судинних захворювань. 

Хліб і кекси з додаванням овочів чи фруктів (наприклад, банановий, гарбузовий або кабачковий)

Такі кекси стати чудовою альтернативою традиційній багатій на цукор випічці, яка містить багато калорій, жиру та цукру, але відносно мало інших корисних поживних речовин. Використовуючи солодкість фруктів або овочів у хлібі чи кексі, можна зменшити кількість доданого цукру. Ви також можете спекти свій власний хліб і використовувати суміш стевії та цукру, щоб ще більше зменшити кількість доданого цукру.

Свіжі фрукти

Фрукти за своєю природою солодкі і можуть вгамувати вашу тягу до цукру. А клітковина, що міститься у фруктах, затримує перетравлення і засвоєння вуглеводів.

Йогурт без додавання цукру

Ароматизований йогурт може бути чудовим способом задовольнити вашу тягу до солодкого, отримуючи при цьому високоякісний білок, кальцій та багато інших поживних речовин. Найздоровішим варіантом є грецький йогурт без додавання цукру або підсолоджений замінниками цукру з нульовою калорійністю.

Суміші сухофруктів та горіхів

Сухофруктовий мікс - чудовий спосіб вгамувати тягу до солодкого. Сухофрукти та шоколад, що входять до складу сумішей, забезпечують достатню солодкість, а горіхи - клітковину та білок.

Сир з фруктами/ягодами

Фрукти у сирі додають нотку солодощів з додатковими перевагами поживних властивостей кисломолочного сиру.

Багатий на білок енергетичний батончик

Багаті на білки енергетичні батончики - гарний спосіб замінити солодкі ласощі. Варто шукати батончики, які містять менше 8 грамів цукру (2 чайні ложки) і не більше 200 калорій. Є сотні варіантів, з яких можна вибрати.

Раніше ми писали про те, що виноград може допомогти вам схуднути. Поєднання низької калорійності та клітковини робить цю ягоду чудовим вибором для тих, хто прагне скинути зайві кілограми.

Вас також можуть зацікавити новини: