этот материал доступен на русском

Стало відомо, чи становлять загрозу екології України вибухи на військовому полігоні поблизу Архангельська

12:43, 12 серпня 2019
Екологія
1674 0
Така оцінка ситуації є ймовірною / Фото: Telegram-канал Mash

За попередньою оцінкою доступних джерел, результати вибухів на військовому полігоні в Сєверодвінську Архангельської області (РФ) не загрожують території України радіологічними наслідками, які вимагають вжиття заходів захисту і безпеки для громадян, майна і навколишнього середовища.

Про це повідомляється на сайті Державної інспекції ядерного регулювання України.

Читайте такожУ Чорному морі виявлено майже вдвічі більше сміття, ніж у Середземному - еколог

За інформацією відомства, склад джерел викидів, їх кількість, активність, форма застосування, потужність вибуху і тривалість пожежі на даний час достовірно не відомі. При цьому, доступні для аналізу експертні думки дають змогу припустити, що в результаті вибуху сталося руйнування і розсіювання «ізотопних джерел живлення», що призвело до короткострокового підвищення радіаційного фону (до 2 мкЗв-год на відстані 40 км на схід від місця події).

«Така подія не є ядерним вибухом, не повинно супроводжуватись появою радіоактивного йоду-131, і, з урахуванням відстані і даних метеопрогнозу, не загрожує території України радіологічними наслідками, які вимагають вжиття заходів захисту і безпеки для громадян, майна і навколишнього середовища», - сказано в повідомленні.

Держатомрегулювання відзначає, що подібні ситуації відносяться до IV категорії аварійної готовності - що стосується всіх держав і юрисдикцій і полягає у вжитті заходів захисту та реагування на дії і діяльність, які можуть призвести до виникнення ядерної або радіаційної аварійної ситуації в будь-якому непередбаченому місці.

Повідомляється, що в цих обставинах Держатомрегулювання у взаємодії з українським Гідрометцентром ДСНС, службами радіаційної безпеки «НАЕК «Енергоатом», ДСП «Екоцентр», експертами Національної академії наук України здійснює оцінку і прогноз розвитку ситуації з метою перевірки здатності до реагування на подібні події, здатності своєчасної діагностики та виявлення підвищених рівнів радіації невідомого походження.

Прес-служба повідомляє, що триває аналіз доступної інформації і очікуються дані з об'єктових та відомчих cистем радіаційного моніторингу, з 9 серпня 2019 системи переведено в режим додаткових спостережень за вмістом аерозолів у повітрі і випадань на ґрунт.

«За прогнозом Українського Гідрометцентру ДСНС, в зону несуттєвого ризику по траєкторії руху повітряних мас потрапляє східна частина Луганської області, при цьому будь-яких змін радіаційного фону (гама-випромінювання) не очікується», - зазначили у відомстві.

Як повідомляв УНІАН, 8 серпня в Російській Федерації, на військовому випробувальному полігоні, розташованому на узбережжі Двінської затоки Білого моря, на відстані 40 км від міста Сєверодвінськ і 100 км від міста Архангельськ, стався вибух, який супроводжувався людськими жертвами і короткостроковим підвищенням радіаційного фону.

Тоді влада регіону РФ запевнила, що викидів шкідливих речовин в атмосферу не було, а радіаційний фон на місці аварії - в нормі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter