У Японії знайшли рослину, яка показується над землею лише для цвітіння (фото)

13:05, 24 лютого 2016
Природні ресурси
1617 0

На раніше невідомій квітці ботаніки Університету Кобе натрапили у вічнозелених лісах знаменитого заповідного острова Якусіма, вивчаючи місцеві рослини – мікогетеротрофи.

Цветок паразитирующего на грибах растения  / Фото Yamashita Hiroaki

Виявлений ними вид веде такий же паразитичний спосіб життя, висмоктуючи поживні речовини з підземних грибниць і з'являючись над землею лише для цвітіння, передає Naked Science.

Зазначається, що цій рослині сонячне світло абсолютно не потрібне: стебло Sciaphila yakushimensis довжиною від 3 до 9 см не показується над поверхнею землі, показуючи назовні лише численні (від 9 до 15) дрібні пурпурні квітки.

Читайте такожВчені відкрили новий вид смертельної квітки, яка пережила 30 мільйонів років у бурштині (фото)

Як і слід було очікувати, до фотосинтезу вона нездатна і повністю покладається на органічні речовини, що поглинає з мікоризи, проростаючи в неї великою кількістю кореневих волосків.

"Мікогетеротрофи – вкрай рідкісний випадок, вони не здатні вижити, якщо над ними не буде квітучого лісу, життя якого підтримує розвинена грибна мережа в ґрунті", - говорить один з авторів знахідки.

Раніше УНІАН повідомляв, що під час проведення експедиційних робіт на території Зейського заповідника був виявлений новий для науки вид судинних рослин з роду Аквілегія.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter