Часник - коли та як садити / фото ua.depositphotos.com

Часник є однією із найважливіших овочевих культур. Він буває двох типів: озимий та ярий. Головна їхня відмінність – у термінах посадки. Навесні, зокрема, садять ярий часник.

Коли садити ярий часник

Читайте такожПосадка моркви 2021: коли і як садити моркву для гарного врожаюСаджаючи часник навесні у відкритий ґрунт, слід дотримуватися чергування інших культур як його попередників. Для його вирощування необхідна насичена органічними речовинами земля. Найкраще садити часник після полуниці, зеленого салату, латуку. Добре ростиме він на ділянці, якщо до того на ній вирощували кабачки, бобові культури, капуста чи огірки.

Посадка ярового часнику починається, щойно город просохне від снігу й ґрунт прогріється до 5 - 10ºC. Якщо в землі забагато вологи – краще дати можливість їй злегка просохнути, щоб часник не почав гнити. Зазвичай це кінець березня – початок квітня.

Підготовка посадкового матеріалу

Часник ярих сортів розмножується зубчиками. Головки часнику перед посадкою розбирають на зубчики. Робити це потрібно акуратно, щоб не пошкодити їхню шкірку.

Для посадки зазвичай беруть найбільші цибулини першого зовнішнього ряду, а дрібніші можна посадити на зелень або просто з'їсти. Пошкоджені відразу ж слід відбракувати.

Існує також варіант пророщування зубчиків часнику перед посадкою. Для цього беруть вже підготовлені зубці і загортають їх у вологу тканину, кладуть в холодильник і витримують 2-3 дні.

Сприятливі дні для посадки за місячним календарем

Багато городників під час висадження культур враховують місячні фази. Згідно із місячним календарем, найбільш сприятливі дні для посадки часнику весною: 17, 18, 24, 25, 29 квітня та 4, 6, 7 травня.

Як садити часник

Посадка часнику навесні повинна здійснюватися у вологий ґрунт.

Читайте такожФінські вчені винайшли революційну "їжу з повітря" (відео)Часник садять рядками, роблячи борозенки глибиною 4 см. Коли ямки готові, в них викладаються зубці часнику. Потім їх засипають ґрунтом не більше ніж на 2-3 см. Сильно заглиблювати не потрібно, бо довго буде проростати.

Зубчики розкладають паростком догори на відстані приблизно 7-10 см один від одного – ярому часнику багато місця не потрібно, адже головки у нього невеликі. Щоб було зручно проводити прополювання та розпушування, міжряддя роблять близько 40 см.

Після висадження часнику, якщо земля не надто волога, поливають грядку. Рекомендується також замульчувати її, щоб волога не дуже швидко випаровувалася. Зробити це можна тирсою або сіном.

Вас також може зацікавити: