У чинному законодавстві зберігається право на отримання безкоштовних 2 гектарів / фото УНІАН Володимир Гонтар

Земельна реформа в Україні не скасовує право українців на отримання безкоштовних 2 гектарів землі на будівництво будинку та ведення особистого сільського господарства.

Про це на прес-конференції повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, відповідаючи на запитання УНІАН.

Читайте такожРинок землі в Україні буде запущений з 1 липня - Мінагрополітики

Відео дня

Зокрема, міністр спростував інформацію про те, що закони, прийняті в ході земельної реформи, скасовують це право.

"У чинному законодавстві зберігається право на отримання безкоштовних 2 гектарів. Закони, прийняті для земельної реформи, це право не скасовують", - сказав він.

При цьому Лещенко уточнив, що закон про земельну децентралізацію №2194 встановлює запобіжники - питання про приватизацію землі, переданої в комунальну власність, буде вирішуватися більшістю голосів територіальної громади.

Водночас, голова Комітету Верховної Ради з питань земельної політики Микола Сольський зазначив, що на практиці це право складно реалізувати.

"У нашій країні десятки мільйонів людей... Якщо кожному дати - всі отримають менше сотки... Але шанси (отримати 2 га - УНІАН) - є", - сказав він.

Запуск ринку землі в Україні

  • 14 листопада 2019 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про оренду і продаж державних і комунальних земель через електронні аукціони (№2195).
  • Український агробізнес закликав парламент підтримати цей закон.
  • 28 квітня Верховна Рада прийняла комплексний закон про дерегуляцію у сфері земельних відносин.
  • Законопроект №2194 передбачає передачу державних земель за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) у комунальну власність сільських та міських рад або територіальних громад. Також їм передаються повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності.
  • Крім того, пропонується переглянути повноваження Державної служби з питань картографії, геодезії та кадастру.
  • 28 квітня 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення", який запроваджує ринок землі в Україні з 1 липня 2021 року.
  • Закон передбачає поетапну земельну реформу: з 1 липня 2021 року купувати сільськогосподарські землі зможуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. На другому етапі, з 1 січня 2024 року, розмір концентрації збільшиться до 10 тисяч гектарів, а купувати землі зможуть також юридичні особи.
  • 13 травня 2021 року стало відомо про те, що Конституційний суд 3 червня розпочне розгляд справи за конституційним поданням народних депутатів щодо закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.
  • 18 травня 2021 року Рада прийняла закон про продаж землі за новими правилами.
  • 19 травня 2021 року Рада розблокувала підписання закону про дерегуляцію земельних відносин.
  • 24 травня 2021 року Президент України Володимир Зеленський в ході форуму «Україна 30. Земля» підписав закон про дерегуляцію земельних відносин (№2194).
  • 25 травня 2021 року Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко заявив про те, що ринок землі в Україні буде запущений з 1 липня.