Генерація продовжує стабільно виробляти електроенергію / Фото УНІАН

Попри збільшення споживання електроенергії з початку робочого тижня, енергосистема буде працювати з резервом потужності.

Про це повідомила прес-служба Міністерства енергетики з посиланням на міністра Германа Галущенка.

"Сьогодні, 20 лютого, в перший робочий день тижня, попри збільшення обсягів споживання, генерація продовжує стабільно виробляти електроенергію, з резервом забезпечуючи потреби споживачів", - цитує прес-служба Галущенка.

Відео дня

При цьому в деяких регіонах можливі нетривалі відключення електроенергії, пов'язані з ремонтами електромереж.

Як повідомляє прес-служба НЕК "Укренерго" в Telegram, споживання електроенергії збільшилося, але дефіцит поки не прогнозується, ліміти не застосовувалися.

"Споживання поступово збільшується, що є типовим для початку робочого тижня. Дефіцит потужності в енергосистемі відсутній і поки що не прогнозується", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що працюють усі види електростанцій в енергосистемі. Через сприятливі погодні умови та поступове зростання тривалості світлового дня збільшилася робота електростанцій, що використовують відновлювані джерела енергії, потужності яких працюють переважно в денні години. Нині вони працюють уже вранці, частково беручи участь у покритті ранкового піку споживання. Імпорт електроенергії незначний і наближається до нульових значень внаслідок стабілізації електропостачання країни.

"Ліміти споживання до областей не доводилися через відсутність дефіциту потужності в енергосистемі. Однак за зміни ситуації в енергосистемі та різкого зростання споживання можливе застосування відключень", - зазначили в прес-службі.

В енергокомпанії додали, що заплановані виміри фактичного споживання проводяться відповідно до графіка у Львівській та Одеській областях. При цьому в Одеському районі та в Одесі виміри проводитимуться з урахуванням обсягів обмежень під час застосування погодинних графіків відключень, що пов'язано з мережними обмеженнями, які наразі існують.

Ситуація в енергосистемі України

Перша ракетна атака на об'єкти критичної інфраструктури України була 10 жовтня 2022 року. Відтоді по всій країні почалося аварійне вимкнення електропостачання.

Ворог не припиняє ракетні удари по енергосистемі України. 

Більше 10 ГВт основних встановлених потужностей поки недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС.

За даними прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, від початку повномасштабного вторгнення російських загарбників в результаті ракетних і дронових атак, а також через окупацію Запорізької АЕС, Україна втратила 44% атомної генерації і три чверті потужностей ТЕС.

18 лютого росіяни атакували Україну ракетами "Калібр" з акваторії Чорного моря. Через загрозу ракетної атаки в ряді областей України застосовувалися екстрені відключення світла.

Вас також можуть зацікавити новини:

В Україні через загрозу ракетного удару ввели аварійні відключення світла

В результаті удару окупантів Харків залишився повністю без світла, є проблеми зі зв'язком

Кременчук залишився без опалення