
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб зареєстрував Положення про реструктуризацію іпотечних кредитів фізичних осіб в ліквідованих банках в Міністерстві юстиції, і документ набуде чинності 30 березня.
Читайте такожЖертвам збанкрутілих банків хочуть збільшити гарантовані компенсації по депозитам
Про це повідомила директор департаменту управління активами Фонду Ольга Білай на прес-конференції.
"15 березня Міністерство юстиції зареєструвало це положення. Воно вступить в силу через 10 робочих днів після реєстрації, тобто це буде 30 березня", - сказала вона.
Білай нагадала, що в рамках запропонованого механізму, можна добровільно реструктуризувати іпотечні кредити фізосіб на строк до закінчення ліквідації банку-кредитора.
За умовами реструктуризації, боржник вносить одноразовий платіж в розмірі 10% боргу, який надсилається на "тіло" кредиту, на відміну від стандартної черговості у банках, коли в першу чергу погашаються штрафні санкції і відсотки.
Надалі банк-кредитор продовжить продавати такі кредити в процесі ліквідації, однак після реструктуризації вони будуть цікаві не колекторським компаніям, банкам, які зацікавлені в стабільному грошовому потоці, а не разовою вигоду від продажу іпотеки.
При цьому, як пояснили у Фонді, запропоновані умови стимулюватимуть позичальників обслуговувати кредит, так як погашення в першу чергу "тіла" кредиту сприяє зниженню фінансової навантаження за рахунок зниження бази для нарахування відсотків.
Крім того, такий механізм буде вигідне і кредиторам банку, які зацікавлені у вигідному продажу його активів, оскільки ціна "робочого" кредиту набагато вище.
Як повідомляв УНІАН, Фонд гарантування з початку 2018 року продав активи збанкрутілих банків в своєму управлінні на 2,3 мільярда гривень, що більш ніж у 3 рази перевищують показники за аналогічний період попереднього року.
За інформацією Фонду, в його управлінні перебувають активи банків на 450 мільярдів гривень за балансовою вартістю, однак їх оціночна вартість становить всього 100 мільярдів гривень з причини низької якості активів, представлених переважно з проблемними кредитами.
У жовтні минулого року Фонд почав продаж активів неплатоспроможних банків на "голландських" аукціонах в системі "Prozorro.Продажу".