Парламент добрив законопроект про розвиток ринку капіталу в Україні / фото УНІАН

Верховна Рада України схвалила законопроект про спрощення залучення інвестицій і впровадження нових фінансових інструментів на українському ринку капіталу, який спрямований на розвиток фінансової інфраструктури, впровадження фінансових посередників, а також створення умов для європейських правил роботи.

Читайте такожДержстат погіршив оцінку зростання економіки України

За ухвалення відповідного законопроекту (№2284) в першому читанні проголосували 244 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Відео дня

Представляючи вищевказаний законопроект у Раді, голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначив, що вітчизняний ринок цінних паперів недорозвинений, зокрема, через те, що Україна не використовує відомі у всьому світі фінансові інструменти, серед яких деривативи.

"В Україні є близько 600 товарних бірж, але немає єдиного товарного індексу, тобто об'єктивної ціни на товар, який би використовувався в нашій країні. Ми не використовуємо відомі у всьому світі інструменти, що мають назву деривати, наш ринок цінних паперів недорозвинений, це наша нездатність продукувати капітал. Цей законопроект врегулює цю ситуацію і імплементує до національного законодавства ключові директиви ЄС, які регулюють цю діяльність", - сказав Гетманцев.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, метою документа є забезпечення комплексного законодавчого врегулювання принципів функціонування організованих товарних ринків, зокрема забезпечення уніфікованого підходу до організації торгівлі активами, які допущені до торгівлі на таких ринках.

Водночас законопроект не передбачає регулювання діяльності учасників товарних ринків (крім операторів організованих товарних ринків) і операцій, які здійснюються з товарами поза межами організованого ринку.

Законопроектом також розширено перелік фінансових інструментів шляхом віднесення інструментів грошового ринку до фінансових інструментів, а також введення нового виду цінних паперів - депозитних сертифікатів банку, зелених облігацій, опціонних сертифікатів, депозитарних розписок тощо.

Як повідомляв УНІАН, законопроект №2284 про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо спрощення залучення інвестицій і впровадження нових фінансових інструментів був зареєстрований у Раді 17 жовтня.