Ілюстрація REUTERS

Виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський очікує, що реальне фінансування за новою програмою співпраці України з Міжнародним валютним фондом може початися вже наприкінці квітня.

Читайте такожУкраїна без підтримки міжнародних організацій "впаде у прірву фінансового дефолту" - прем'єр

Про це він заявив під час відеоконференції, коментуючи ухвалення Верховною Радою закону про запуск ринку землі, а також прийняття в першому читанні законопроекту про банківське регулювання.

Відео дня

"Швидше за все, ми йдемо на програму з МВФ, яка може реалістично початися перші гроші ми можемо отримати навіть в кінці квітня. Відповідно, це означає, що ми можемо пройти за базовим сценарієм без дефолту, що буде означати, що негативний вплив на економічну динаміку в Україні буде насамперед надавати безпосередньо коронавірус, необхідність стримувати його розширення і падіння внутрішнього і зовнішнього попиту, які прямо пов'язані з розширенням вірусу", - сказав він.

Довідка УНІАН. Україна і МВФ досягли домовленості щодо нової трирічної програми розширеного фінансування в обсязі 5,5 мільярда доларів в грудні 2019 року. Рішення про нову програму має затвердити Рада директорів Фонду, але точна дата розгляду цього питання наразі не визначена, оскільки наша країна не виконала всіх умов для старту нової програми.

На початку березня в МВФ заявили, що Фонд виділяє близько 50 мільярдів доларів швидкого фінансування для країн з низьким рівнем доходу і країн, що розвиваються, для подолання негативних наслідків епідемії коронавірусу, а згодом у Фонді заявили про готовність мобілізувати для допомоги країнам-учасницям кредитний потенціал у розмірі 1 трильйона доларів.

26 березня в МВФ заявили про прогрес у переговорах з українською владою нової програми фінансування та можливості збільшити її обсяг, але нагадали про необхідність прийняти закони про вдосконалення банківського регулювання та земельної реформи.