Фото УНІАН

Проект бюджету на 2021 рік, який уряд подав до Верховної Ради – приклад того, як не можна формувати головний фінансовий документ країни, переконана політтехнолог, президент Інституту Демократії та Розвитку PolitA Катерина Одарченко.

«Цікаво, чи не соромно Міністру соціальної політики Марині Лабезній, яка прописувала цифри в Головному фінансовому документі країни?»- запитує експерт.

На її думку, провал соціальної спрямованості демонструє ряд рядків бюджету. Зокрема, ситуація з прожитковим мінімумом показала, що всі обіцянки Зе-команди про «кінець епохи бідності» виявилися лише порожніми словами.

«Що говорити, якщо прожитковий мінімум для непрацездатних осіб складе 1769 грн з 01.01.2021 1854 з 01.07.2021 і 1934 з 01.12.2021. Іншим словами мінімальну пенсію за рік піднімуть «аж» на 80 гривень. І це при стрімкому зростанні цін, який, варто нагадати, анонсував сам Володимир Зеленський, заявивши про необхідність зростання інфляції в країні», - зазначила Одарченко.

За її словами, від цього постраждають пенсіонери та інші вразливі групи населення, у яких розміри соціальних допомог безпосередньо залежать від «мінімалки».

Заморозилися і законопроекти, в яких уряд обіцяв про «створення передумов підвищення прожиткового мінімуму». Фактично мова йде про повний провал.

«І нарешті, абсолютно провальною виглядає пенсійна політика. І це - вирок уряду Шмигаля та міністру соцполітики Лабезній. Тим не менш, показово, що Міністерство соціальної політики - це створення нового органу – Національної соціальної сервісної служби з тисячею людей штату і понад 130 млн на утримання з наших з вами податків», - підкреслила експерт.

Вона зазначила, що висновки напрошуються самі собою.

«Лабезна виглядає на посаді міністра так, ніби її поставили туди спеціально, щоб знищити в країні «соціалку». А мільйони українців знову покладуть зуби на полицю...», - резюмувала Одарченко.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram