
Національний банк України вперше оприлюднив показники діяльності найбільших ліцензованих операторів ринку обміну готівкової валюти.
Ці дані, надані фінансовим регулятором порталу "Мінфін", демонструють значне зростання й успішну діяльність компаній, що працюють у легальному сегменті цього ринку.
Як свідчать дані Нацбанку, показники лідерів ринку за розміром активів демонструють їхню стабільність та зростання.
ТАБЛИЦЯ. ТОП-5 найбільших фінансових компаній з обміну готівкових валют за розміром активів (дані наведено в млн грн)

Галузевим лідером за динамікою приросту активів стала фінансова компанія "Ліберті Фінанс", яка входить до "КИТ Груп". Її активи зросли на 211,1% – з 72,1 млн грн у 2022 році до 224,3 млн грн у 2023 році. Лідер рейтингу за розміром активів, "Українська фінансова група", показала приріст активів на 11,8%, збільшивши їх з 428,4 млн грн у 2022 році до 479 млн грн у 2023 році.
Показники та динаміка фінансових результатів компаній свідчать про їхнє ефективне управління та зростання прибутковості.
ТАБЛИЦЯ. ТОП-5 найбільших фінансових компаній з обміну готівкових валют за фінансовим результатом (дані наведено в млн грн)

"Альфа-Інвест Груп" очолила рейтинг з фінансовим результатом 189,4 млн грн у 2023 році, показавши динаміку зростання 2964,7% порівняно з 2022 роком. На другому місці знаходиться ФК "Ліберті Фінанс" із "КИТ Груп", з фінансовим результатом 153,9 млн грн у 2023 році.
Показники найбільших операторів ринку обміну валют за сумами сплачених податків свідчать про їхній значний внесок до державного бюджету. Найбільші платники податків у цьому сегменті фінансового ринку – "Альфа-Інвест Груп" і "Ліберті Фінанс" із "КИТ Груп", які сплатили 42,3 млн грн та 33,8 млн грн податків відповідно.
ТАБЛИЦЯ. ТОП-5 найбільших фінансових компаній з обміну готівкових валют за сплатою податку на прибуток (дані наведено в млн грн)

Як відомо, декілька останніх років Національний банк України проводить реформування сектору обміну готівкових валют, паралельно очищуючи його від сірих і тіньових операторів. Завдяки цій політиці фінансового регулятора та правоохоронних органів більші обсяги валютообмінних операцій переходять у легальний сегмент до ліцензованих фінансових компаній, що позитивно впливає на їхній розвиток та зростання показників.