Провідне міжнародне агентство S&P Global Ratings знизило кредитний рейтинг України до рівня "SD" через прострочений купонний платіж на фоні реструктуризації боргу. Про це йдеться у пресрелізі компанії. Варто зазначити, що далі рейтинг S&P передбачає тільки "D" (оголошений дефолт).
"Ми знизили наші довгострокові та короткострокові рейтинги в іноземній валюті (РДЕ) України до "SD/SD" (вибірковий дефолт) з "CC/C" та рейтинги випуску суверенних єврооблігацій 2026 року до "D" (дефолт) з "CC". Ми також підтвердили рейтинг "СС" решті випусків пріоритетних незабезпечених облігацій України в іноземній валюті", – йдеться у заяві.
У S&P підкреслили, що знають про намір України розпочати офіційну реструктуризацію деяких єврооблігацій через пропозицію обміну. Також український уряд вирішив призупинити виплати за відповідними облігаціями до початку реструктуризації. З цією метою Київ з початком серпня не здійснив купонний платіж за єврооблігаціями 2026 року. Агентство не очікує, що платіж буде здійснений протягом передбаченого договором пільгового періоду в 10 робочих днів.
Негативний сценарій передбачає зниження рейтингу РДЕ, якщо S&P побачить ознаки того, що деноміновані в гривні зобов'язання можуть постраждати від невиплат або реструктуризації. Водночас очікується підвищення довгострокового рейтингу України в іноземній валюті після завершення очікуваного обміну боргових зобов'язань.
Зазначається, що стабільний прогноз по довгостроковому рейтингу РДЕ відображає баланс між значним фіскальним тиском та стимулами уряду обслуговувати деномінований в гривні борг з метою уникнення проблем для вітчизняних банків.
S&P Global Ratings відзначає високий ступінь невизначеності щодо масштабів, результатів і наслідків російсько-української війни. Незалежно від тривалості військових дій, відповідні ризики, ймовірно, залишатимуться на місці ще бдеякий час.
Варто зазначити, що S&P – одне з трьох основних кредитних рейтингових агентств поряд з Moody's та Fitch.
Боргові зобов’язання України
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг України в іноземній валюті з CC до C (дефолт неминучий) після її угоди з кредиторами про реструктуризацію боргу на понад 20 мільярдів доларів.
Раніше УНІАН писав, що Україна оголосила про успішне досягнення принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій, що є важливим етапом процесу реструктуризації боргу.