
Законопроект "Про працю", розроблений Кабінетом міністрів та відправлений на розгляд до Верховної Ради, передбачає, що роботодавці за своєю ініціативою зможуть звільняти українців, але лише на тих підставах, які будуть прописані в трудовому договорі.
Читайте такожРівень безробіття знижується – роз'яснення Мінекономіки
Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.
"Ми пропонуємо роботодавцям бути передбачуваними та послідовними у відносинах з працівниками. Причинами для звільнення з ініціативи роботодавця можуть бути підстави, прописані в трудовому договорі, який підписує працівник і роботодавець при оформленні трудових відносин! Жодних вигадок та маніпуляцій в процесі роботи", - зазначив він.
За словами Милованова, у чинному Кодексі законів про працю (КзПП) підстави для звільнення за бажанням роботодавця настільки об'ємні, що будь-які його забаганки легко підлаштувати хоча б під одну з них. А новий законопроект "Про працю" пропонує зробити обов'язковою матеріальну компенсацію, якщо ініціатором звільнення є роботодавець.
Як повідомляв УНІАН, 27 грудня 2019 року Кабінет міністрів схвалив законопроект про працю, який покликаний зберегти та розширити соціальні права працівників, збільшити кількість легальних робочих місць, забезпечити рівні можливості для чоловіків і жінок у сфері праці, підвищити доходи працівників та гармонізувати українське законодавство з європейським.
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що законопроект "Про працю" посилює права найманих працівників, якщо порівняти його з чинним законодавством у цій сфері.