Дефіцит кадрів загострив конкуренцію між роботодавцями / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

За підсумками 2024 року середній рівень безробіття зменшився до 14,3%.

Як йдеться у Трекері економіки від Центру економічної стратегії, у 2023 році рівень безробіття складав 17,4%, у 2022-му – 18,5%.

"Ринок праці залишався нерівномірним: вакансій було багато, але безробіття все ще залишалося високим, що свідчить про наявність структурного безробіття. Брак робочої сили став однією з ключових проблем бізнесу", - йдеться у дослідженні.

Відео дня

Фахівці зазначають, що дефіцит кадрів загострив конкуренцію між роботодавцями, що стимулювало зростання реальних зарплат, навіть порівняно з довоєнним періодом. 

Компанії активніше залучали жінок, студентів і літніх працівників на посади, які раніше займали переважно чоловіки. Зокрема, жінки все частіше працювали водіями вантажівок, зварювальниками, слюсарами та водіями громадського транспорту. Цей процес підтримували державні та міжнародні програми навчання, допомагаючи жінкам опанувати нові професії.

"Втім, перенавчання потребує часу, а кількість робочої сили й далі скорочується через мобілізацію та виїзд людей за кордон. Тому диспропорції на ринку праці збережуться й у найближчі роки", - резюмували аналітики.

Зайнятість і безробіття українців – останні новини

Через три роки повномасштабного вторгнення ринок праці відновився на 93%. На початку 2025 року кількість шукачів роботи і відгуків від них чи не найбільша від початку періоду дефіциту кадрів, що почався влітку 2023 року, йдеться у дослідженні сайту з пошуку роботи Work.ua.

Показник безробіття в Польщі та Чехії знизився до 2,6%, досягнувши історичного мінімуму. Кількість безробітних у  Польщі становить усього 464 тисячі людей, а у Чехії - 139 тисячі, що є найнижчим показником серед усіх країн ЄС. Одним з факторів такого результату є внесок українських біженців переважно у Польщі, повідомляв аналітичний центр міжнародної компанії із працевлаштування Gremi Personal.

Вас також можуть зацікавити новини: