У Польщі зареєстровано 779 тис. працюючих українців / фото ua.depositphotos.com

Показник безробіття в Польщі та Чехії знизився до 2,6%, досягнувши історичного мінімуму. Кількість безробітних у  Польщі становить усього 464 тис. людей, а у Чехії - 139 тис., що є найнижчим показником серед усіх країн ЄС.  

Про це повідомляє аналітичний центр міжнародної компанії із працевлаштування Gremi Personal із посиланням на Євростат. 

Для порівняння, у Німеччині безробіття становить 3%, тоді як найвищий показник серед країн Єврозони зафіксований в Іспанії – 10%. У Швеції цей рівень сягає 8,9%, а в Греції та Фінляндії однаково – 8,7%.

Відео дня

Експерти відзначають, що такий результат досягнуто завдяки поєднанню кількох факторів, серед яких стабільне економічне зростання, активна політика держави на ринку праці та, безумовно, внесок українських біженців переважно у Польщі. За даними Управління соціального страхування (ZUS) країни, в Польщі зареєстровано 779 тис. працюючих українців, що становить 78% від загальної кількості іноземних громадян у Польщі.  

Чехія надала тимчасовий захист 397 тис. українцям. На кінець грудня 2024 року в Чехії офіційно працювали 152 762 українців. Цікаво, що українські біженці, які отримали тимчасовий захист, внесли до державного бюджету Чехії приблизно 54 мільярди крон (близько $2,2 млрд) за три роки повномасштабної війни – це вдвічі більше, ніж Чехія витратила на гуманітарну допомогу. 

"Ці дані – яскраве свідчення того, наскільки важливим є внесок українських біженців в економіку Європи. 779 тисяч працевлаштованих українців у Польщі та 152,7 у Чехії – це не просто цифри, це величезна сила, яка підтримує стабільність та зростання ринку праці цих двох країн. Ми переконані, що саме завдяки українцям Польща має такі низькі показники безробіття, які є рекордними у всьому ЄС", - зазначив представник аналітичного центру Gremi Personal Юрій Григоренко.

Ситуація на ринку праці в Україні

У січні 2025 року кількість вакансій на ринку праці в Україні зросла до 94 985 – це на 7% більше, ніж у грудні 2024-го, повідомлялося у дослідженні порталу Work.ua. Ці показники майже не відрізняються від кількості вакансій, які пропонували в січні 2022-го – тобто, до початку російсько-української війни.

Дефіцит робочої сили залишатиметься значним на прогнозному горизонті та обмежуватиме відновлення економіки. При цьому безробіття поступово зменшуватиметься, проте залишиться вищим за довоєнний рівень, зазначалося в "Інфляційному звіті" Національного банку.

Вас також можуть зацікавити новини: