Проведено 48 обшуків / Фото СБУ

Служба безпеки України блокувала протиправну діяльність організованого злочинного угрупування, учасники якого створили фінансову піраміду для заволодіння коштами українських громадян.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

За інформацією джерела УНІАН в СБУ, цією фінансовою «пірамідою» є так званий «бізнес-проект» під виглядом мережі ювелірних магазинів В2В Jewelry. У магазинах покупцям пропонували можливість отримати кешбек при купівлі ювелірних виробів.

Відео дня

Офіційно в СБУ не уточнюють, про яку саме «піраміду» йдеться. Разом з тим на опублікованих службою фото, судячи з усього, – сертифікати саме B2B Jewelry, а також один з ювелірних магазинів організації.

Фото СБУ

Читайте такожСБУ затримала організатора схеми розкрадання грошей вагонного депо Одеської залізниці

600 тисяч постраждалих

Оперативники спецслужби встановили, що вкладниками «піраміди» стали понад 600 тисяч громадян.

Орієнтовний обсяг коштів, привласнених та легалізованих зловмисниками через придбання елітного рухомого та нерухомого майна, інвестування в підконтрольний бізнес, становить більше ніж $250 мільйонів.

Фото СБУ

Хто причетний

Співробітники СБ України задокументували, що до організації фінансової оборудки причетні понад 20 осіб, задіяно більше ніж 100 підконтрольних юридичних осіб.

За період функціонування піраміди, з початку 2019 року, організатори придбали за незаконно отримані кошти один з островів Дніпровського каскаду з розташованими на ньому об’єктами нерухомості, 18 елітних позашляховиків, вартістю понад 100 тисяч доларів США кожний, коштовності, інше рухоме та нерухоме майно.

Фото СБУ

Обшуки

27 серпня у межах кримінального провадження правоохоронці провели 48 обшуків у Київській і Вінницькій областях та в Одесі. Судом накладено арешти на майнові активи зловмисників: банківські рахунки, рухоме та нерухоме майно, у тому числі оформлені на підконтрольні юридичні особи.

За результатами слідчих дій буде прийнято рішення щодо повідомлення фігурантам про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 222, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.

Операцію проводили співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України спільно з Головним слідчим управлінням Національної поліції за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Викриття конвертаційних центрів