За перший рік серійного виробництва Aerion планує зібрати 12 літаків AS2 / фото aerionsupersonic.com

Американський авіабудівний концерн Boeing став інвестором стартапу Aerion, що займається розробкою перспективного надзвукового пасажирського літака AS2.

Як пише N+1 із посиланням на Aviation Week, сума інвестицій не розкривається, але відомо, що тепер концерн буде надавати конструкторську та виробничу допомогу стартапу. Як повідомляє Flightglobal, льотні випробування демонстратора літака, намічені на 2023 рік, будуть проводитися на аеродромі Boeing у Ріно в Неваді.

Boeing інвестував у Aerion через свій підрозділ NeXt, заснований в середині 2018 року. Завданням цього підрозділу є розробка й розвиток перспективного транспорту, включаючи аеротаксі, гібридні та електричні літальні апарати, надзвукові літаки. У концерні оголосили, що крім конструкторської й виробничої допомоги, Aerion може отримати доступ до деяких розробок, включаючи бортове обладнання, приводи, бортове енергопостачання і посадкові системи.

Відео дня

Читайте такожBoeing і Embraer остаточно домовилися про створення спільного підприємства

Згідно з затвердженим планом Aerion, ескізне проектування нового літака планується завершити до середини 2020 року, а захист технічного проекту провести на початку 2022 року. Після захисту вже зібраний літак повинен буде здійснити перший політ протягом півтора року. Розробники планують, що сертифікація нового літального апарату завершиться до кінця 2025 року, а з 2026 року нові надзвукові літаки почнуть виконувати регулярні перельоти.

За перший рік серійного виробництва Aerion планує зібрати 12 літаків AS2, за 2027 рік повинні бути зібрані 23 літаки, а за 2028-й - вже 36. Надалі щорічно компанія буде випускати по 36 AS2 до 2035 року. Розробка AS2 ведеться з 2014 року. За попередніми розрахунками, довжина літака складе 51,8 метра, висота - 6,7 метра, а розмах крила - 18,6 метра. Максимальна злітна маса надзвукового літака становитиме 54,8 тонни. AS2 буде оснащений трьома двигунами, тяга кожного з яких складе близько 69 кілоньютонів. Літак буде перевозити до 12 пасажирів.

AS2 зможе виконувати польоти над водою на крейсерській швидкості в 1,4 числа Маха, уповільнюючись до 1,2 над сушею. Конструктори стверджують, що дещо менша швидкість польоту над сушею укупі з особливою аеродинамічною конструкцією планера дозволить майже повністю уникати формування ударних хвиль. Дальність польоту літака на швидкості в 1,4 числа Маха складе 7,8 тисячі кілометрів і 10 тисяч кілометрів на швидкості 0,95 числа Маха.

Нагадаємо, на конференції Американського інституту аеронавтики та астронавтики американська компанія Boeing представила зображення перспективного гіперзвукового пасажирського літака. Передбачається, що авіалайнер зможе перевозити пасажирів зі швидкістю, що перевищує швидкість звуку приблизно в п'ять разів. У Boeing відзначають, що такий літак дозволить дістатися з Нью-Йорка в Токіо приблизно за дві години.