Нові літаки Boeing 737 MAX на заводі в США / REUTERS

Федеральне авіаційне управління (ФАУ) США виявило нове потенційне джерело ризику в літаках Boeing 737 MAX.

Як повідомляє Reuters з посиланням на джерело, проблема була виявлена під час випробувань Boeing 737 MAX на тренажері минулого тижня.

Характер потенційної небезпеки поки не уточнюється. ФАУ наказало Boeing усунути неполадку.

Відео дня

Зазначається, що через виявлену проблему проведення сертифікаційного випробувального польоту Boeing 737 MAX, який необхідний для отримання дозволу на експлуатацію, не зможе відбутися як мінімум до 8 липня.

Після цього на аналіз результатів цих тестів у американської авіавлади піде ще близько двох-трьох тижнів. Тільки після цього лайнер, відзначає Reuters, можливо, буде знову допущений до експлуатації в США.

Читайте такожПонад 400 пілотів подали до суду на Boeing через спроби приховати недоліки літака 737 MAX

Як повідомляв УНІАН, у катастрофі Boeing 737 Max Ethiopian Airlines 10 березня 2019 року загинули 157 осіб. Літак розбився через шість хвилин після зльоту. У листопаді 2018 року літак цієї моделі авіакомпанії Lion Air впав у Індонезії через 11 хвилин після зльоту, загинуло 189 осіб.

Попередньо встановлено, що в обох випадках пілоти по кілька хвилин намагалися вирівняти літаки, що втратили управління. За словами деяких адвокатів, це дає підставу припустити, що пасажири знали, що загинуть. Юристи висловили думку, що компанія спробує врегулювати претензії до суду.

В обох катастрофах помилкові сигнали датчика кута атаки приводили до автоматичного включення системи захисту від звалювання, яка опускає ніс літака, намагаючись його вирівняти. Відключити цю систему пілоти не змогли. За даними The Wall Street Journal, в Boeing знали про нестикування в програмному забезпеченні за рік до катастрофи в Індонезії, але розраховували усунути збій при плановому оновленні всього софту.

У середині травня цього року в американської аерокосмічної компанії Boeing заявили про повне оновлення програмного забезпечення літаків 737 MAX і переконують в безпеці своїх літаків.