В Україні близько 100 тисяч людей страждають на епілепсію

15:14, 27 березня 2018
Країна
691 0
pixabay.com

В Україні налічується близько 100 тисяч людей з епілепсією, хоча за оцінками фахівців ця цифра є заниженою, оскільки багато випадків є досі недіагностованими.

Загалом у світі на епілепсію страждає близько 50 мільйонів людей, щороку вперше діагностується у 2,4 млн. людей.

Епілепсія - хронічний розлад мозкової діяльності, для якого характерні напади, що повторюються і є одним із найпоширеніших хронічних неврологічних захворювань людини. 

Читайте такожЯк впливає на організм людини перехід на ”літній” час: коментарі лікарів

Ці напади проявляються у вигляді короткочасних мимовільних судом у якійсь із частин тіла або ж по всьому тілу та іноді супроводжуються втратою свідомості, а також втратою контролю за функціями кишечника або сечового міхура.

Напади спричинені надлишком електричних імпульсів у групах клітин різних ділянок мозку. Епілептичні напади можуть мати форму як незначних провалів у пам’яті, так і важких тривалих конвульсій, а також різнитись за частотою, трапляючись як менше разу на рік, так і до декількох випадків у день.

Один-єдиний напад іще не свідчить про епілепсію, 5-10% людей мали протягом життя один напад.

Ознаки нападів мінливі та залежать від того, в якій ділянці мозку починаються порушення. Можуть виникати тимчасові симптоми, наприклад, втрата орієнтації або свідомості, порушення рухових функцій, органів відчуття (зір, слух та смак), зміни настрою та інші.

Читайте такожВ Україні 75% людей з психічними розладами не мають доступу до медичної допомоги

Люди з епілепсією, як правило, частіше мають інші проблеми фізичного характеру – переломи та забої, а також такі психологічні стани як тривожні розлади та депресія.

У 60% випадків причину епілепсії встановити неможливо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter