Наразі вакцинація від коронавірусу в Україні є добровільною \ фото REUTERS

Оскільки немає наказу Міністерства охорони здоров'я, який би чітко визначав, які категорії працівників підлягають обов'язковій вакцинації - плани органів місцевої влади з 23 вересня почати таку вакцинацію осіб певних професій є незаконними.

Як пояснив медичний адвокат Олександр Гришаков, оскільки немає нормативного документу від МОЗ з визначенням, які категорії працівників підлягають обов'язковій вакцинації, її проведення буде всупереч закону.

"Загальні правила: поки що вакцинація в Україні від COVID-19 є добровільною. Держава створює такі умови, такі преференції, можливо, для осіб, які вакцинувалися. І тому створюється зараз такий розподіл серед громадян: вакциновані будуть мати звичайні права, а громадяни, які не вакцинувалися - цього права позбавляються", - зазначив він, передає ТСН.

Своєю чергою міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко наголосив, що Міністерство охорони здоров'я отримало доручення зробити перелік професій, які підлягають обов'язковій вакцинації. Потім він буде затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я і пройде державну реєєстрацію в Міністерстві юстиції. Після цього буде опублікований і набере чинності. 

Читайте також"Будеш божеволіти": Комаровський відповів антивакцинаторам з приводу COVID-щеплень

"Сьогодні ми отримали доручення. Тобто десь 10-14 днів нам потрібно на проходження всіх бюрократичних процедур для того, щоб зробити це наказом з чітко визначеним переліком професій і посад вакцинація проти COVID-19 для яких буде обов'язковою", - зазначив міністр.

Як повідомляв УНІАН, МОЗ планує запровадити обов'язкову вакцинацію для людей певних професій. До переліку, який планує скласти МОЗ, входять, зокрема, педагоги та чиновники.

22 вересня Кабінет міністрів підтримав впровадження обов'язкової вакцинації від COVID-19 для працівників закладів освіти, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, а також місцевих державних адміністрацій.

Європейський суд з прав людини цьогоріч підтвердив, що обов`язкова вакцинація є законною і не порушує прав людини.