Ілюстрація / REUTERS/Nexu Science Communication

Китайські вчені виявили, що з початку спалаху в грудні 2019 року новий коронавірус встиг еволюціонувати і розділився на два основні підтипи.

Дослідження під назвою "Про походження та подальшу еволюцію SARS-CoV-2" було оприлюднено 4 березня в китайській версії журналу National Science Review, повідомляє lb.ua з посиланням на ChinaDaily.

Вчені з Пекінського і Шанхайського університетів та Академії наук Китаю під час досліджень коронавірусу виявили, що тип L більш агресивний і поширювався на ранніх стадіях спалаху вірусу в Ухані. Але останнім часом почастішали випадки типу S, який старший і менш агресивний, що, можливо, пояснює уповільнення розвитку хвороби в Китаї.

Відео дня

Під час дослідження вчені виявили 149 мутацій у 103 досліджених нових штамах коронавірусу. Експерти вважають, що ці мутації відбулися недавно, і 83 з цих мутацій не синонімічні, тобто вони можуть змінити амінокислотну послідовність білка і призвести до біологічних змін в організмі.

Читайте такожВООЗ: смертність від коронавірусу вища, ніж від сезонного грипу

Проте вчені наголосили, що дані, використані в дослідженні, дуже обмежені. Як штами L-типу переходять від S-типу, а також як ці мутації впливають на передавання і патогенез вірусу, досі невідомо.

Підтип S названий спадковим, він викликав 30% всіх заражень. На частку підтипу L припадає 70% інфекцій, він еволюціонував з підтипу S. Людина могла істотно вплинути на підтип L, який тепер є більш агресивним і поширюється швидше, ніж S. Наразі не визначено, де відбулася еволюція і відділення підтипу L від S - в організмі людини чи у первинних носіїв.

Раніше китайські вчені ймовірними переносниками коронавірусу назвали панголінів. Панголіни - вкриті лускою ссавці, які населяють відкриті місцевості і тропічні ліси Південно-Східної Азії та Екваторіальної Африки. Харчуються мурахами і термітами. Панголіни вважаються в Китаї делікатесом і використовуються в традиційній медицині.

Профілактика коронавірусу / інфографіка: УНІАН

Як повідомляв УНІАН, спалах викликаного новим коронавірусом захворювання було зафіксовано наприкінці грудня 2019 року в найбільш густонаселеному місті Центрального Китаю - 12-мільйонному Ухані. Всесвітня організація охорони здоров'я визнала його надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу.

Станом на 4 березня в світі зареєстровано 93 160 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 198 - летальні. Одужали 50 690 осіб.