Суб'єктивне щастя частково визначається тим, як людина оцінює задоволеність життям \ youtube.com

Вчені з США і Великобританії визначили ключову емоцію, що сприяє продовженню життя. Вони вважають, що це відчуття щастя.

Читайте такожВчені з'ясували, що мозок сприймає нові враження як щастяАмериканські фахівці Техаського та Іллінойського університетів досліджували один вирішальний фактор збільшення тривалості життя. Вони визначили, що існує одна ключова емоція, яка може допомогти людям прожити більш довге і повноцінне життя. Висновки вчених опублікував журнал "Прикладна психологія: здоров'я і благополуччя", передає medikforum. Наукові фахівці констатують, що більш довгому життю сприяє емоція щастя.

За їхніми словами, суб'єктивне щастя частково визначається тим, як людина оцінює свою задоволеність життям. Крім цього, поняття щастя має на увазі відсутність важких переживань, а також рівень оптимізму і позитивних емоцій.

Відео дня

Ідею про те, що щастя сприяє продовженню життя, підтримали і наукові дослідники з Університетського коледжу Лондона. Вони проаналізували дані 3853 чоловіків і жінок віком від 52 до 79 років, обраних випадковим методом серед учасників англійського лонгітюдного дослідження старіння. Це були дані, зібрані за п'ятирічний період спостережень. Відомості показали, що у людей з найнижчим рівнем позитивних емоцій, показник смертності за даний час виріс на 7,3%. У тих, хто демонстрував більше позитивних емоцій, смертність, навпаки, знизилася на 3,7%.

В іншому випадку вчені, вивчаючи зв'язок між позитивним самопочуттям і смертністю, провели мета-аналіз, що включив дані 70 досліджень, які аналізували летальні випадки серед здорових і хворих груп населення. Позитивне самопочуття визначалося ними як комплекс «емоційного благополуччя, позитивного настрою, радості, щастя бадьорості та енергії».

"Незалежно від того, хорошим чи поганим здоров'ям володіє людина, її позитивне психологічне благополуччя пов'язане зі зниженням ризику смерті», - підсумували автори роботи.

Згідно з їхніми висновками, люди, які відчувають себе щасливими, отримують можливість жити на 18% довше тих, хто не відчуває позитивних емоцій.

Новини по темі: