/ Фото: REUTERS

Одну з передових вакцин від коронавірусу на фінальних стадіях випробування випробували на людях старшого віку. Виявилося, що ін'єкція препарату провокує появу в тілі пацієнтів з групи ризику високого рівня антитіл проти COVID-19.

Читайте такожУ ВООЗ розповіли, коли в Україні може з'явитися вакцина від коронавірусуПро це пише Nature, вказуючи на дослідження Евана Андерсона з Медичної школи Університету Еморі в Атланті, штат Джорджія. Він разом з колегами провів дослідження, в якому взяли участь 40 людей віком старше 56 років. 

Їм зробили уколи вакцини, розробленої біотехнологічною фірмою Moderna спільно з Національним інститутом алергії й інфекційних захворювань США. Препарат містить фрагменти РНК з кодом зміненої версії білків коронавірусу SARS-CoV-2. Саме цей вірус провокує хворобу під назвою COVID-19.

Дослідження показало, що у пацієнтів з'явилися кілька типів антитіл, тобто імунних молекул, призначення яких - боротися зі шкідливими інфекціями. Зокрема, у тілі учасників були виявлені нейтралізуючі антитіла, які можуть заблокувати збудника хвороби.

Після другого уколу вакцини в учасників дослідження з'являвся такий же рівень антитіл, як і в людей з контрольної групи, які заразилися й одужали від COVID-19 природним шляхом. Побічні ефекти спостерігалися, але були м'якими або помірними.

Розробка вакцин від коронавірусу: що відомо?

  • Влада США підписала угоди про поставку вакцин від COVID-19 з фармакологічними компаніями Moderna, Johnson & Jouhnson, AstraZeneca, Pfizer, BioNTech, Sanofi і GlaxoSmithKline.
  • AstraZeneca розробляє свій препарат спільно з Оксфордським університетом. Раніше в компанії повідомили, що він безпечний і провокує сильну імунну реакцію.
  • Однак, останній етап клінічних випробувань вакцини AstraZeneca нещодавно був зупинений після того, як у одного з добровольців виникли проблеми зі здоров’ям після прийому препарату. Через кілька днів випробування були відновлені. Компанія не дала роз’яснень, що сталося з добровольцем.
  • У свою чергу, Росія вже оголосила про схвалення власної вакцини від коронавірусу. Її нібито «випробували» навіть на донці Володимира Путіна. Однак, препарат викликав сумніви в наукових колах. Оскільки Москва не надала доказів ефективності й безпечності своєї розробки.
  • Зрештою, певні дані про ранні випробування російської вакцини під назвою Sputnik V були оприлюднені на сторінках The Lancet. Вони викликали тривогу в групи з 38 вчених. Вони назвали російські дані про вакцину «сумнівними» і знайшли в них «копіпаст». Вчені закликали Москву дати роз’яснення й показати більше даних про свою вакцину.

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ