Мешканці села Ялосовецьке Хорольського району, що на Полтавщині, та навколишніх сіл сьогодні уже протягом двох годин перекривають трасу міжнародного значення М-03 (Київ - Харків – Довжанський).

Як повідомляє кореспондент УНІАН з місця подій, селяни вийшли на акцію з вимогою до президента, Кабінету міністрів і керівництва області та району розібратися у ситуації зі зміною керівництва Державного підприємства «Дослідне господарство ім. 9 Січня» Андрія Пасюти та призначенні нового керівника і нового головного бухгалтера. Наразі рахунки підприємства заморожені, виплати заробітної плати призупинили.

Читайте такожНа Дніпропетровщині військові звели понтонну переправу біля зруйнованого мосту

Акція була санкціонованою. На місці чергують поліцейські патрулі. Активісти перекривають трасу з 15-хвилинними перервами.

Голова Хорольської районної ради Віра Мартюк у коментарі УНІАН зазначила, що місцеву владу дуже турбує ситуація, яка склалася довкола дослідного господарства.

«Це одне з найбільших сільськогосподарських бюджетоутворюючих господарств Хорольського району. Ми дуже зацікавлені у його якісній роботі. Понад 300 працівників живуть за рахунок заробітної плати, яку отримують у підприємстві. Вони не мають власної землі. Хоча закон про розпаювання земель держпідприємств Верховна рада уже ухвалила у першому читанні. І маю надію, що після ухвалення у другому читанні, селяни зможуть отримати свою землю. Наразі мешканців хвилює питання зміни керівництва. Андрія Пасюту уже не перший раз відсторонюють від роботи. З боку вищого керівництва (Національна академія аграрних наук України – саме до неї входить ДП «ДГ ім. 9 Січня», - УНІАН) не було ніякого роз’яснення, що і викликало у людей таку реакцію. Селяни не порушують закон, акція санкціонована, але налаштовані вони категорично. Люди мовчати не будуть і сьогоднішній мітинг тому підтвердження», - зазначила Мартюк.

Наразі акція протесту ще триває. Люди очікують приїзду керівників НААН України і реакції на їхні вимоги. Ситуація спокійна.

Довідка УНІАН. Державне підприємство «Дослідне господарство ім. 9 Січня» Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національного академії аграрних наук України знаходиться на території Полтавської області. Займається вирощуванням зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. На підприємстві працює понад 300 осіб.

Створене підприємство у 1960 році з метою організаційно-господарського забезпечення умов для проведення виробничої перевірки і впровадження наукових розробок у виробництво та іншої господарської діяльності.

Господарство має в користуванні 7772, 6 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 6907,6 га ріллі.

У господарстві утримується 2534 голів ВРХ, з них 600 корів, 1561 гол. свиней, в тому числі 100 основних свиноматок, 156 голів овець.

Господарство має мінікомбікормовий завод, що забезпечує комбікормами власного виробництва для годівлі тварин. Працює крупорушка та олійниця, цех по виготовленню екструдату.