Друга половина травня буде спекотнішою, ніж перша / колаж УНІАН

Метеорологиня Вазіра Мартазінова розповіла, чи буде травень для Києва теплим, і коли саме температура підвищиться. Про це вона сказала в коментарі УНІАН, відповідаючи на запитання про те, яка погода буде до кінця травня, і якої погоди очікувати в Києві 26 травня, коли відзначатиметься день міста.

"До кінця травня температура повітря буде поступово підвищуватися. Перша половина буде прохолоднішою, а друга буде значно спекотнішою. Там 26-28 градусів може бути в окремі дні", - сказала Мартазінова і додала, що це стосується саме Києва.

Наразі ж, зазначила метеорологиня, очікується похолодання. А після виходу з нього температура різко підвищуватиметься. "Це після 15-16-го", - повідомила вона.

Відео дня

На уточнення, чи означає це, що буде холодно до 15-16 травня, експертка наголосила, що "окремі дні будуть дуже холодні, а так - мляві будуть дні, не "літні", у будь-якому разі". "А потім температура буде різко зростати. І ми підходимо до літа", - сказала вона.

Мартазінова також розповіла, що зараз погодні умови мають регіональну "смугастість". "Якщо раніше було в широтному напрямку, то тепер по меридіанах. Тобто, західна Україна матиме свої погодні умови, центральні райони - свої погодні умови, і східні - будуть свої мати погодні умови", - зазначила метеорологиня та додала, що її прогноз стосується, здебільшого, центральних районів.

Водночас, зазначила вона, про погоду на літо говорити поки що зарано, оскільки погодні умови дуже нестійкі, очікується ще кілька похолодань.

Погода в травні 2024 року - прогноз

У квітні в коментарі УНІАН кандидатка географічних наук, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України Віра Балабух розповіла, що в травні в Україні переважатимуть вищі температури, ніж зазвичай характерні для цього місяця.

"Але якщо квітень очікується на два-чотири градуси вищим за норму, то температура в травні може бути не настільки аномально високою, як у квітні. Але все одно і травень очікується теплий", - сказала вона.

Вас також можуть зацікавити новини: