Двох учасників Об'єднавчого собору 15 грудня від УПЦ МП звільнили з посад та заборонили їм служіння.

Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні Синоду УПЦ МП 17 грудня, повідомляється на сайті Української православної церкви Московського патріархату.

"Священний Синод звільнив з керування єпархією та заборонив у священнослужінні митрополиту Вінницькому і Барському Симеону, а також заборонив у служінні й зняв з посади вікарного єпископа Київської митрополії, митрополита Переяслав-Хмельницього і Вишневського Олександра", - оголосили за результатами засідання.

Раніше ЗМІ повідомляли, що в Об'єднавчому церковному соборі, де проголосили створення автокефальної церкви України, взяли участь два архієреї УПЦ Московського патріархату: Митрополит Вінницький і Барський Симеон, а також митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

Читайте такожСтала відома офіційна назва нової церкви в Україні

Як повідомляв УНІАН, 15 грудня Об’єднавчий собор представників українських православних церков обрав митрополита Переяславського та Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату Епіфанія предстоятелем єдиної помісної православної церкви в Україні.

Вселенський патріарх Варфломій підтвердив, що 6 січня 2019 року вручить предстоятелю Православної церкви України митрополиту Київському і всієї України, блаженнійшому Епіфанію томос про автокефалію.

Довідка УНІАН. 11 жовтня за результатами засідання Синоду Константинопольського патріархату було оприлюднено рішення, в якому йдеться, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату, патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада президент України і вселенський патріарх підписали угоду про співпрацю і взаємодію між Україною і Вселенським патріархатом.

29 листопада Вселенський патріархат затвердив проект статуту Української церкви, якій буде надано томос про автокефалію.