этот материал доступен на русском

Перші дії Зеленського на посаді президента підтримує більшість громадян - опитування

13:16, 20 червня 2019
Політика
1392 0
Володимир Зеленський / фото REUTERS

Про це свідчать результати опитування, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень імені О. Яременка та Центром «Соціальний моніторинг» 7-10 червня.

Читайте такожЗеленський відповів на відкритий лист батька Гандзюк і погодився зустрітися

"Лише 8% не підтримують та скоріше не підтримують перші кроки новообраного президента, а 35% опитаних вважають, що поки що зарано давати оцінки. 4% не змогли визначитись зі своїм ставленням до дій Зеленського", - йдеться у результатах дослідження.

Водночас, опитування показало, що 34% респондентів покладають великі надії на те, що Зеленський змінить ситуацію в країні на краще. Майже стільки ж – 33% – мають певні надії щодо цього, 16% опитаних мають слабкі надії, 15% – майже не мають особливих надій, 3% опитаних не визначились із відповіддю. Частка респондентів, які покладають на Зеленського великі надії, більша серед молоді (51%) та на сході України (43%).

Також, на думку 37% опитаних, протидія старих політиків є основною проблемою, здатною завадити Зеленському змінити стан справ у країні на краще. 21% вважає, що такою проблемою є брак досвіду, 12% – залежність від олігархів, 8% – погане, непрофесійне та безпринципне оточення, 7% – відсутність команди, 5% – відсутність плану і бачення майбутнього України, 4% – відсутність своєї партії у Верховній Раді, 2% – відсутня або неправильна ідеологія.

"Серед пов’язаних із президентством Зеленського ризиків опитаними найчастіше називалися посилення ролі олігархів (14%), встановлення непрофесійної влади (12%) та економічну кризу, інфляцію та зубожіння (12%). 8% бачать ризик у потраплянні в залежність від Росії, 8% – у загостренні ситуації на сході країни", - зазначається у результатах дослідження.

Опитування проведено 7-10 червня серед населення від 18 років і старше методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Вибірка репрезентативна за віком, статтю, типом населеного пункту та регіоном. Вибіркова сукупність: 2001 респондент. Помилка репрезентативності дослідження: 2,3%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter