Нещодавно відбулася зустріч президентів України і Польщі / фото president.gov.ua

Зміни в переговорах щодо Донбасу можна досягти за рахунок розширення "нормандського формату". Директор Інституту світової політики Євген Магда вважає, що Київ міг би запропонувати підключити Варшаву до цього процесу.

Про це він сказав сайту "Сьогодні" на 29-му Економічному форумі в польській Криниці-Здруй.

Читайте такожЗеленський запросив Польщу долучитися до відновлення інфраструктури Донбасу

Відео дня

За його словами, в міжнародних відносинах конфліктні ситуації вирішуються за рахунок слабких – вони ніколи не вирішуються за рахунок найсильніших. Крім того, у Києва немає стратегії повернення та реінтеграції окупованих територій – це та проблема, яку президент Володимир Зеленський отримав у спадок від свого попередника Петра Порошенка. Експерт вважає, що без наявності цієї стратегії, дії щодо врегулювання ситуації на Донбасі будуть ситуативними і можуть привести до серйозних внутрішньо-політичних наслідків.

"На жаль, в сучасних міжнародних відносинах, і не тільки в сучасних, конфліктні ситуації вирішуються за рахунок слабких. Філантропією в міжнародних відносинах ніхто не займається. І я б хотів, щоб українська влада це розуміла, тому що поспіх, який ми на сьогодні спостерігаємо, спрацює проти України. Логічно виникає питання: які є варіанти для маневру? Тим більше, після такої зустрічі в Польщі. По-перше, якщо ми демонструємо потепління відносин з Польщею, чому б Києву не запропонувати Варшаву як нового учасника "нормандського формату"? Польща більш мотивована і залишається непостійним членом Ради безпеки ООН. По-друге, публічно позначити червоні лінії, за які Україна не зайде", – сказав Євген Магда.

За його словами, сьогодні в Україні сформована монолітна українська влада і в очах наших західних партнерів це є запорукою подальшого максимально швидкого врегулювання ситуації на Донбасі.

"Якщо Порошенко маневрував навколо виконання Мінських домовленостей, то тепер в Україні є повна влада. І, я думаю, що Німеччина і Франція офіційному Києву про це постійно нагадують. І Росія це дуже добре розуміє, адже в Німеччині та Франції є запит на нормалізацію відносин з Росією через, у всякому разі, прискорення врегулювання на Донбасі", – додав він.