Джо Байден / REUTERS

Заступник генерального прокурора - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявляє, що станом на зараз ні колишній віце-президент США та один з кандидатів на майбутніх президентських виборах Джо Байден, ні його син Хантер не допитувались у справі щодо можливих зловживань посадовцями Міністерства екології.

Про це він повідомив в ефірі Радіо НВ.

За словами Холодницького, антикорупційні органи продовжують розслідування справи за фактом можливого зловживання службовим становищем службовими особами Міністерства екології.

Відео дня

Читайте такожWashington Post: Імпічмент Трампа майже неминучий

«В цьому провадженні не фігурує ні (колишній міністр екології – УНІАН) Микола Злочевський, ні Джо Байден. Воно звучить формально так: за фактом можливого зловживання службовим становищем службовими особами Міністерства екології... Станом на зараз Байдени – ні батько, ні син - у рамках цього провадження, що в нас є, не допитувались та не викликались», - сказав керівник САП.

Холодницький нагадав, що прокурор 1 серпня 2017 року виніс рішення про закриття цієї справи.

«Рішення це було зумовлене тим, що справа вже розслідувалась близько двох років. Вона була почата не НАБУ і витребувана до створення антикорупційних органів. На жаль, тоді слідство, детективи не змогли надати жодних доказів, щоб ця справа могла мати якесь подальше завершення... Остання нарада була у травні 2017 року, де було наголошено, що по справі взагалі нічого не робиться, і прокурори дали детективам ще два місяці строку для того, щоб або показати результат, або справа буде закрита, і 1 серпня процесуальним керівником було прийнято це рішення», - повідомив Холодницький.

«Остання слідча дія датована 11 жовтня 2016 року... Після неодноразових нарад ми побачили, що слідство не рухається абсолютно, прокурор прийняв відповідне рішення», - констатував Холодницький.

За словами керівника САП, «після цього за скаргою (народного депутата 8-го скликання – УНІАН) Тетяни Чорновол в лютому чи в березні 2018 року постанова про закриття справи була скасована лише з мотивів того, щоб не допитана пані Чорновол. Станом на зараз це провадження «висить».

Холодницький пояснив, що «висить» – це означає, що по ньому активних слідчих дій не проводиться. «Детективи та прокурори не розуміють, що там зараз треба розслідувати», - сказав він.

Крім того, керівник САП зазначив, що є ухвала суду про зобов’язання закрити це провадження.

«Як воно буде далі? Я бачу, що йдуть великі спекуляції, це все починає виходити на високий рівень з приводу цього всього. Позиція проста – ми діємо за законом. Коли закривали це провадження, прокурор вчинив правильно, тому що 9 місяців не проводилось жодних слідчих дій. Воно зараз рахується і поновлено, але вже пройшло після поновлення рік та 9 місяців…», - зауважив Холодницький.

Довідка УНІАН. В Україні розслідується справа про відмивання коштів на суму понад 33 млн доларів при купівлі групи компаній херсонської «нафтоперевалки», до якої було залучено компанії Wirelogic Technology AS, Digitex Organisation LLP, а також компанію екс-міністра екології, бізнесмена Злочевського Burisma Holdings Limited, членом ради директорів якої був Хантер Байден, син екс-віце-президента США.

14 травня тодішній генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Київ готовий передати правоохоронним органам США матеріали про розрахунки компанії Burisma. За його словами, в розпорядженні слідства є роздруківка всіх розрахунків, за якими кошти отримали в тому числі громадяни США з гучними прізвищами. При цьому Луценко наголосив, що іноземці, які були залучені до управління компанією Burisma, не порушували українське законодавство.

Між Білим домом і Конгресом розгорівся скандал після того, як у ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що представник розвідки США в рамках програми захисту викривачів порушень надав записку генеральному інспектору, у якій йшлося, що Трамп «пообіцяв» щось лідеру іноземної держави, керуючись власними політичними інтересами. У ЗМІ припускали, що під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським 25 липня президент США Дональд Трамп міг наполягати на розслідуванні в Україні дій Хантера Байдена.

21 вересня конгресмени США звернулися до адміністрації Трампа з вимогою надати стенограму його розмови із Зеленським.

24 вересня Білий дім оприлюднив стенограму. Згідно з документом, Трамп просив Зеленського вивчити справу проти Хантера Байдена.

Спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі 24 вересня оголосила, що Конгрес розпочинає офіційне ініціювання процедури імпічменту Трампа.

26 вересня на сайті Постійного окремого комітету Палати представників США з питань розвідки оприлюднили текст скарги співробітника розвідки США про телефонну розмову Трампа і Зеленського.