фото УНІАН

Про це йдеться в повідомленні на сайті МЗС Німеччини, передає Європейська правда.

"Шлях до врегулювання конфлікту в Україні все ще довгий. Багато питань щодо імплементації Мінських домовленостей залишаються відкритими. Зокрема, сторонам конфлікту все ще належить дійти згоди щодо того, чи для проведення виборів мають бути виведені всі іноземні війська з території східних регіонів України, та що саме має включати в себе особливий статус для територій на сході України", - йдеться у заяві.

Читайте такожЯременко заявив, що Україна не зможе відмовитися від "формули Штайнмаєра" без наслідків

Берлін наголошує, що у "формула" стосується лише одного аспекту Мінських домовленостей.

Йдеться про послідовність між набуттям чинності закону про особливий статус і проведенням виборів.

"Формула" передбачає, що закон про особливий статус тимчасово набирає чинності в день місцевих виборів, а постійним стане в разі позитивної оцінки цих виборів місією спостереження за виборами ОБСЄ, підкреслили у МЗС Німеччини.

Як повідомляв УНІАН, 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що українська сторона на переговорах ТКГ в Мінську відповіла на лист спецпредставника ОБСЄ Мартіна Сайдіка, яке погоджує так звану "формулу Штайнмаєра".

Узгодження тексту "формули Штайнмаєра" викликало суспільний резонанс, того ж дня увечері відбувся пікет біля Офісу президента.

Читайте такожШтайнмаєр відреагував на критику своєї формули по Донбасу

3 жовтня у відеозверненні Зеленський заявив, що "формула" має бути імплементована у новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, який Верховна Рада розроблятиме у тісній співпраці і за публічного обговорення із суспільством, і в ньому не буде пересічена жодна "червона лінія".

Президент пояснив, що "формула Штайнмаєра" дає відповідь на питання, коли має набути чинності закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", і зазначив, що вона не припускає визнання Україною анексії Криму та проведення місцевих виборів на Донбасі "під дулами кулеметів".

Також Зеленський запевнив, що місцеві вибори не відбудуться, якщо на Донбасі залишаться війська, і заявив, що питання виведення російських військових з окупованих районів Донбасу має обговорюватися у "нормандському форматі".

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram