![]() |
Віталій Кличко |
Про це йдеться у заяві партії «УДАР Віталія Кличка», повідомили УНІАН у прес-службі цієї політичної сили.
«Це не просто старт до змін виборчого закону, який ще вчора сама партія влади називала ідеальним, компромісним і мудрим. Це створення основи для можливих маніпуляцій з голосуванням українців, що сьогодні проживають за кордоном. В результаті цього рішення сотні тисяч громадян України, які проживають за кордоном, будуть позбавлені права обирати кандидатів за мажоритарними округами, і зможуть голосувати тільки за партійні списки», - йдеться у заяві партії.
В «УДАРі» наголошують, що подібне рішення КС спотворює саму логіку виборів. «Очевидно, що таким чином партія влади намагатиметься «скорегувати» волевиявлення київської громади й штучно надати додаткові голоси потрібним їй кандидатам», – йдеться у заяві партії «УДАР».
«Схоже, що сьогодні технології стають витонченішими, але мета залишається тією ж – вже напередодні старту кампанії створити всі можливі умови для застосування адмінресурсу й фальсифікацій правильного підрахунку голосів, вигідного виключно для партії влади та її висуванців», – наголошують в партії.
На думку представників «УДАРу», Конституційний Суд в його нинішньому складі має бути змінений: «Довіри до цих людей немає ані в суспільстві, ані в експертному середовищі. Ми бачимо, що продовжується руйнація цього важливого державного інституту, який давно втратив свою незалежність і репутацію».
Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 5 квітня, Конституційний Суд України за результатами розгляду подання, внесеного 59 депутатами з фракції Партії регіонів, оприлюднив рішення, яким визнав неконституційною норму щодо закріплення закордонних виборчих дільниць до одномандатних округів у Києві, яка передбачена ч.2 ст.22 Закону «Про вибори народних депутатів».
Мотивуючи своє рішення, КС зазначив, що ця норма не забезпечує принципу рівного і вільного виборчого права виборців, які проживають або перебувають за межами України, відображення їх волевиявлення, а також зумовлює значне збільшення кількості виборців у Києві, які не пов’язані з територіальною громадою столиці.
При цьому Конституційний Суд у своєму рішенні згадав рішення Європейського суду щодо застосування аналогічної норми у державі Ліхтенштейн, в якому була визнана можливість скасування права голосування виборців, які постійно проживають за кордоном країни, не знайомі з особливостями внутрішньої ситуації та не можуть визначитися зі своїми кандидатами.
Таким чином, українці, які проживають за кордоном, будуть обирати депутатів лише за партійними списками.