У ВС пояснили, чому українські суди розглядають справи так довго / фото: УНІАН

Востаннє масовий набір суддів в Україні відбувся у 2013 році. Якщо не вважати кількох призначень 2015 року, за минулі шість років жоден новий фахівець суддею не став.

Читайте такожУ Печерському райсуді стався спалах коронавірусу

Про це в інтерв’ю УНІАН розповів заступник голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду у складі ВС Богдан Львов.

Відео дня

Суддя, зокрема, пояснив, чому в Україні справи розглядаються так довго.

«На жаль, справа не лише у відсутності нормативів. Так сталося, що останній масовий набір суддів відбувся в грудні 2013 року. Понад шість років жоден новий фахівець суддею не став, було лише кілька призначень у 2015 році. У поточному році з’явилися укази президента про призначення на посади суддів – це близько сімдесяти осіб. Присяги вони ще не складали, відповідно здійснювати правосуддя та розглядати справи ще не можуть», - повідомив Львов.

Заступник голови ВС нагадав, що минулого року було ліквідовано Вищу кваліфікаційну комісію суддів – цей орган вирішує, чи може особа, що прошла навчання, посісти посаду судді.

«Була пропозиція (навіть іноземці просили) залишити стару кваліфікаційну комісію, доки не запрацює нова. Проте законодавець визначив інакше – діючу негайно ліквідувати та створювати нову ВККС. Пройшло дев’ять місяців, вже немає старої і ще немає нової, і навіть поки що немає закону, на яких засадах буде створюватися нова ВККС… За цей час ще частина суддів звільнилися зі своїх посад. Хтось - внаслідок притягнення до відповідальності, і досить значна частина - просто за власним бажанням. Посади звільняються і не заповнюються», - підсумував Львов.

Раніше повідомлялось, що тисячі п'яних за кермом та хуліганів уникли покарання, оскільки судити їх було нікому. У семи судах по Україні немає жодного судді, ще у восьми - є, але судити не мають права. Загалом же в Україні не вистачає понад дві тисячі суддів.