Сьогодні прикордонний комітет Білорусі опублікував відеозапис огляду машини Кизими / скріншот з відео

Посол України в Республіці Білорусь Ігор Кизима направив білоруському Міністерству закордонних справ ноту через порушення Віденської конвенції.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на посольство України в Білорусі.

Приводом для таких дій посла став огляд на білоруському кордоні його автомобіля, коли Кизима повертався з Києва до Мінська після консультацій у МЗС України.

Відео дня

Зазначається, що посол попередив білоруських прикордонників про невідповідність їхніх вимог Віденській конвенції про дипломатичні відносини та заявив, що напише ноту до МЗС Білорусі в разі її порушення. Однак це їх не зупинило.

Віденська конвенція передбачає недоторканність майна і транспорту дипломатів.

Сьогодні прикордонний комітет Білорусі опублікував відеозапис огляду машини Кизими та заявив про відсутність при цьому порушення конвенції.

Читайте також"Ми починаємо дипломатичну війну!": конфлікт посла України в Білорусі з прикордонниками потрапив на відео

Відносини України та Білорусі після виборів 9 серпня

  • Відносини між Києвом та Мінськом зіпсувались після президентських виборів у Білорусі. На фоні масштабних протестів у країні президент Лукашенко почав звинувачувати Україну у втручанні у внутрішні справи Білорусі.
  • Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей заявив, що його країна змогла не допустити в країні повторення «українського сценарію кольорової революції».
  • 28 серпня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що зараз Київ призупиняє всі офіційні контакти з РБ до стабілізації ситуації в Білорусі. За його словами, Україна підтримує ідею проведення нових виборів президента в РБ.

Протести в Білорусі: що відбувається в країні

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Світлана Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менш як 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, почалися зіткнення з силовиками. 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк.
  • У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно побили. Офіційно відомо про трьох загиблих, понад 200 людей постраждали.
  • Насильство і порушення прав людини білоруськими силовиками засудили в ООН і країнах Заходу.  Протестні акції проходять в країні щодня. Їх учасників затримують.