•	Україна забезпечувала до 85% потреб півострова у прісній воді  / фото УНІАН

Про це сказав постійний представник президента України Володимира Зеленського в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Наша позиція і позиція багатьох колег з профільних органів, і МЗС, і Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій полягає в тому, що не можна подавати воду в Крим до деокупації півострова. Факторів ми з колегами наводимо дуже багато. Серед інших це те, що ми таким чином вирішимо головну проблему Росії як держави-окупанта, і нічого не буде стримувати її від подальшої мілітаризації нашого півострова та й усього Азово-Чорноморського басейну», - заявив представник Зеленського.

Він наголосив, що, по-друге, згідно з нормами міжнародного права, саме Росія має забезпечувати окупований Крим водою.

«Росія – держава-окупант, окупація – це дорого. Ніхто не запрошував окупанта на нашу територію шість років тому. Відповідно, згідно з міжнародним гуманітарним правом, з четвертою Женевською конвенцією, це зобов’язання держави-окупанта», - зазначив Кориневич.    

Скарги російських окупантів на брак води в Криму

  • 11 вересня в МЗС РФ порівняли припинення постачання води в окупований Крим з «тортурами і нелюдським поводженням».
  • Офіційний представник відомства Марія Захарова заявила, що "навмисне ведення Києвом водної блокади Криму" може бути кваліфіковано як "порушення українською стороною своїх правозахисних зобов'язань".

Чому в окупованому Криму не вистачає води

  • Україна забезпечувала до 85% потреб півострова у прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом.
  • Після окупації Криму Росією у 2014 році поставки води на півострів припинили.
  • Влада України неодноразово заявляла, що відновлення подачі води через Північно-Кримський канал до Криму можливе тільки після деокупації півострова.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram