Рецепт вина з винограду / фото ua.depositphotos.com

Виготовлення вина з винограду – процес доволі клопіткий, який потребує багато часу і дотримання технологій.

Насамперед слід ретельно відібрати ягоди, вибравши лише стиглі та неушкоджені.

Мити виноград не рекомендується, адже на його шкірці містяться природні дріжджі, які потім будуть зброджувати сусло (відпресований сік винограду). Якщо промити ягоди, ці дріжджі змиються і бродіння буде повільнішим, або ж зовсім не почнеться.

Відео дня

Що стосується того, з якого винограду найкраще робити домашнє вино, то тут – суцільне розмаїття. Так, для вина добре підійдуть світлі й темні сорти ягід. Червоне вино, зокрема, роблять із синього винограду, який іноді також називають чорним, або ж із комбінації сортів, де переважають темні відтінки ягід.

Слід також зауважити, що тара та інвентар для приготування вина повинні бути чистими й стерильними.

Червоне вино з винограду: рецепт

  • Виноград синій або чорний (ягоди) – 10 кг
  • Цукор – 50-200 г на 1 літр отриманого соку

Перебрати виноград, залишивши стиглі й неушкоджені ягоди. Далі потрібно пом’яти виноград руками або за допомогою спеціального преса, щоб кожна ягідка була розчавленою.

Отриману масу перекласти в об'ємну тару – вона має бути заповнена не більш як на 3/4 від обсягу. Чудово підійдуть для бродіння скляні ємності або ж у крайньому разі з харчового пластику.

Накрити ємність марлею й залишити у затемненому приміщенні при кімнатній температурі.  Тут має початися бродіння соку, а шкурки, м’якоть та частина кісточок (мезга) спливатимуть на поверхню щільною "шапочкою", яку щоденно потрібно розбивати, перемішуючи скляною або пластиковою ложкою.

Як приготувати вино з винограду / фото ua.depositphotos.com

Якщо бродіння сусла йде неактивно або не починається, то в нього можна додати закваску з виноградних ягід чи родзинок, або винні дріжджі. Іноді вистачить просто вкинутої жмені родзинок.

Через 3-4 дні потрібно обережно зняти "шапку" мезги, а сусло (сік), що залишилося в ємності, профільтрувати (можна двічі).

Далі в сусло додається перша порція цукру – 50 г на кожен його літр. Після цього сік слід перелити у чисту ємність (бутель або 3-літрові банки) на 2/3 або 3/4 від обсягу.

Ємність закрити гідрозатвором (іноді замість нього використовують звичайну рукавичку, проте досвідчені винороби радять використовувати лише гідрозатвори) і помістити в темне місце при температурі 22-25°C. Важливо, щоб не було різких коливань температури.

Читайте такожАроматний пиріг з яблуками: як приготувати найсмачнішу домашню випічкуЧерез 3-4 дні додаємо цукор з розрахунку 50 г на 1 літр сусла. Робити це потрібно так: відлити трохи сусла (0,5-1 л) в стерильну ємність, додати туди цукор і, ретельно розмішуючи, розчинити його, тільки після цього солодкий сироп переливається назад в основне сусло (під гідрозатвор).

Ще через 5-6 днів всипати решту цукру – знову 50 г на 1 літр сусла. Як і попереднього разу, цукор слід розчинити у невеликій частині сусла й потім влити його назад у бутель. Загалом так можна робити до 4 разів, поки не вдасться добитися потрібної солодкості й не закінчиться бродіння.

Бродіння триває в середньому 3 тижні. Після його завершення (не булькає гідрозатвор, упала рукавичка) вино потрібно акуратно, щоб не потривожити осад, злити в чисті пляшки та щільно закрити їх пробками. Вино у них дозріватиме ще декілька місяців. Для червоного вина оптимальним терміном є 2-3-місячна витримка.

Інші рецепти, які можуть зацікавити: