Рябошапка прокоментував хід розслідування "справ Майдану" / фото УНІАН

Підозрюваними у справах Майдану, які ще розслідуються, є 450 осіб.

Як повідомляє прес-служба президента, про це генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив на зустрічі з рідними тих, хто загинув під час трагічних подій 20 лютого 2014 року в центрі Києва. Також у зустрічі брали участь президент Володимир Зеленський та т. в. о. директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова.

Читайте такожРодичі екс-"беркутівців" намагалися потрапити на прийом до Зеленського (фото)

Відео дня

Глава держави подякував присутнім за можливість поспілкуватися. Він запевнив, що розслідування справ Майдану триває, і винні у злочинах будуть покарані.

«Я як президент і влада – ми робимо все, щоб нічого не було втрачено, жодна деталь цієї справи. І попри те, як ішло слідство останні шість років, ми не лише цілком вас підтримуватимемо, а й повністю завершимо цю справу. Це наше головне завдання», – наголосив Зеленський.

«Знайте, що для мене особисто – це одна з пріоритетних справ. Ми робили все, щоб навіть після перезавантаження Генеральної прокуратури і керівництва Державного бюро розслідувань ми не втратили деталей цієї справи та продовжили розслідування», – додав він.

Відповідаючи на запитання батька одного з Героїв Владислава Зубенка, президент сказав, що Герої Небесної сотні – це люди, які відстоювали й відстояли незалежність України.

«Відстояли, незважаючи на те, що в нас почалася війна. Ці люди не дали можливості розколоти країну. Це наше ядро, це головне, що в нас є. Тому я вважаю, що вони герої» - наголосив він.

Родичі загиблих під час Революції гідності поскаржилися на те, що вже шість років чекають на результати розслідування злочинів проти учасників Майдану та покарання всіх винних.

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка зазначив, що слідство триває, і багато винних у злочинах уже відповідають за скоєне.

«Тільки у справах Майдану засуджено 44 людини. Це ті, стосовно яких є остаточне рішення суду, що набрало законної сили. Це ті, хто вже несе покарання… Це і «тітушки», і правоохоронці. Серед тих, кого ми зараз притягаємо, – це 450 осіб. Це ті, кого підозрює прокуратура і слідство у вчиненні злочинів», – зазначив він.

Генпрокурор підкреслив, що всі речові докази у справі збережені та будуть використані під час судових процесів.

«Жоден доказ не втрачено, жодна справа не втрачена. Нічого не пропало. І жоден день розслідування не втрачено», – додав Рябошапка.

Т. в. о. директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова нагадала, що, згідно із законом, у січні прокурори, котрі займалися справами Майдану, були переведені з Офісу генерального прокурора до ДБР. Після цього зазначений підрозділ був перетворений на Управління зі справ Майдану. За її словами, незабаром буде оголошено конкурс, на якому оберуть керівника цього управління.

«Конкурс буде відкритим, і родини Героїв Небесної сотні зможуть надати свого представника для контролю процесу», – наголосила вона.

Також Венедіктова запропонувала присутнім зустрітися в офісі Бюро та обговорити питання, які хвилюють родичів Героїв Небесної сотні.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 20 лютого, близько 50 осіб - родичі Героїв Небесної сотні, громадські активісти, адвокати - пікетували Офіс президента з вимогами покарати вбивць їхніх близьких. Учасники акції оприлюднили звернення, в якому вимагали негайно звільнити Олександра Бабікова з посади першого заступника ДБР, оголосити в міжнародний розшук екс-“беркутівців”, які брали участь у розстрілах на Майдані та повтікали до Росії, й на законодавчому рівні запровадити можливість заочного судочинства над втікачами.

Після мітингу представники родичів пішли в Офіс президента, щоб зустрітися із Зеленським та передати йому звернення.