У кіберполіції також зазначили, що батькам  рекомендується приділяти більшу увагу психологічному стану дитини  / cybercrime.gov.ua

Як повідомляє департамент Кіберполіції України, у всіх шанувальників «моря китів» і «тихих будинків» на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами.

Читайте такожВбивчий квест у Маріуполі: загибла дівчина стала першою в Україні жертвою "груп смерті"

«Нелюди, що організували цю систему, працюють наступним чином. Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині каліцтв або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео. Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі, та оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», - вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис, та робить останній крок. Відеозаписи, в подальшому, продаються в мережі Інтернет, або в Darknet», - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Як відомо, щоб вступити в такі групи, дитину необхідно пройти "відбір" зі схильності до самогубства в особистому листуванні з так званим адміністратором, після чого злоинці надішлють "завдання", виконання яких потрібно фіксувати на фото або відео. "Фінальне завдання - покінчити життя самогубством і зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online", - з'ясували в кіберполіції.

У кіберполіції також зазначили, що батькам  рекомендується приділяти більшу увагу психологічному стану дитини та:

1) Перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень, зокрема звернути увагу на пошкодження різного роду в формі кита.

2) Перевіряти акаунти дитини в соцмережах та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування в приватних чатах.

3) Звертати увагу на коло спілкування дитини.

4) Зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.

5) Контролювати фото й та відеофайли на гаджетах дитини.

6) Встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

Згідно з повідомленням, 11 січня департаментом кіберполіції була виявлена одна з таких груп https://vk.com/blueskitea, до якої входить 209 користувачів з України. При цьому слід наголосити, що такі групи щодня блокуються адміністрацією соцмереж за зверненнями правоохоронних органів або їх користувачів.

При виявленні таких груп самостійно кіберполіція просить звертатись у негайному порядку.

Як повідомляв УНІАН, у Маріуполі дівчина вистрибнула з 13-го поверху будинку. Попередньо поліцією встановлено, що це було самогубство, однак друзі дівчини стверджують, що це було завдання квесту.