На його думку, можна було б взагалі дозволити деяким українцям платити своєрідну відкупну від війни / колаж УНІАН, фото УНІАН

Капітан ЗСУ та психолог Андрій Козінчук вважає, що якщо людина точно знає, що вона незамінна у суспільному житті і її користь у цивільному аспекті значно перевищує користь від служби в армії, то в неї не треба йти.

При чому, якщо хтось дійсно має особливі таланти в тій чи іншій цивільній галузі, він завжди знайде своє призначення в ЗСУ і стане незамінним на своїй ділянці фронту, заявив він в інтерв'ю Фокусу.

На його думку, можна було б взагалі дозволити деяким українцям платити своєрідну відкупну від війни.

Відео дня

"Наприклад, якийсь крутий айтішник або керівник в холдингу з багатотисячною зарплатою в доларах міг би робити щомісячний внесок до бюджету в $1000-1500, тому що він дійсно цінний "боєць економічного фронту. І треба позбутися думок, що "люди йдуть гинути на війні". Вони йдуть вбивати окупантів", - сказав Козінчук.

Він упевнений, що якщо людина дійсно може для перемоги зробити більше саме в цивільному житті, то так і треба робити.

"Все одно є професії, без яких цивільне населення не може обійтися і відправляти таких людей на фронт, наприклад ремонтників, акушерів або електриків або голову району не треба. Тому що місто накриє блекаут, а район без нормального керівництва прийде в занепад", - зазначив бойовий психолог.

На думку Козінчука, якщо когось мобілізували, то він повинен намагатися відповідно до своїх навичок знайти собі відповідну посаду, на якій би міг краще захищати країну. Наприклад, якщо навіть бариста прийшов в армію, то як людину, яка має здібності витривалості до монотонної роботи і уважності в деталях його можна пристосувати до стеження за радарами або передачі і збору інформації. Будь-яку цивільну професію або навички можна пристосувати для фронту, вважає капітан ЗСУ.

Мобілізація в Україні - останні новини

Наприкінці грудня Кабмін вніс до Верховної Ради проект закону Про вдосконалення мобілізаційних процесів і військового обліку. Зокрема, чиновники запропонували знизити призовний вік з 27 до 25 років.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець повідомив як будуть усунуто окремі норми законопроекту про мобілізацію, що порушують базові права, закріплені в Конституції України.

Вас також можуть зацікавити новини: