Наразі ведеться робота над тим, щоб користувачі могли самостійно сформувати собі направлення на ВЛК в додатку "Резерв+", повідомила в ефірі телемарафону заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Чорногоренко.
"Зараз є необхідність зробити оновлення проходження ВЛК для обмежено придатних. І щоб не було великого навантаження на ТЦК та СП, ми сформуємо це направлення в електронному вигляді. Також, в роботі автоматична відстрочка для багатодітних сімей та студентів денного навчання. Ми хочемо дати можливість оновлення данних у разі помилки чи зміни. У майбутньому хочемо дати можливість людині стати на облік. І все менше й менше людям доведеться з папірцями йти у ТЦК та стояти в чергах", – пояснила Чорногоренко.
Вона також додала, що наразі головна задача "Резерв+" – перетворити додаток на цифровий аналог ТЦК. Аби додаток надавав усю необхідну інформацію та мав усі потрібні інструменти для військовозобов'язаних.
"Зокрема – це добровільно мобілізуватися чи укласти контракт. Команда вже підготувала, як буде виглядати цей процес у застосунку. Ми зараз працюємо з технічною командою розробки, щоб процес реалізувати. І дуже скоро в декілька кліків можна буде продивитися вакансії, які є в ЗСУ. І отримати можливість відгукнутися на цю вакансію, мобілізуватися чи укласти контракт. Це буде добровільна опція", – зазначила заступниця міністра.
Крім того, Чорногоренко прокоментувала можливість відправки повісток через додаток "Резерв+".
"Зараз немає жодної підстави, щоб розпочинати цю роботу. Немає законодавчого підгрунтя. Ми не ведемо цю роботу. Щойно буде прийняте відповідне законодавство і будуть відповідні доручення Уряду, міністра оборони, ми зможемо взяти це в роботу та прокоментувати. Зараз немає жодних підстав для того, щоб це робити".
Мобілізація в Україні: інші важливі новини
У Волинській області військовозобов’язаним почали надсилати повістки поштою. Так, резервістам і військовозобов’язаним надсилаються повістки на оновлення військово-облікових даних поштою рекомендованим листом на адресу, яку вказала особа у територіальному центрі або ж за останнім місцем реєстрації"
Тим часом нардеп Роман Костенко заявив, що в Україні мають змінити призовний вік. Зокрема, він вважає за потрібне встановити його на рівні 20-50 років. На його думку, саме в такому віці військовозобов'язані можуть виконувати бойові завдання.