Дикий вважає, що розмова щодо цієї мобілізації мала б відбуватися не в березні 2024 року / скріншот з відео

Мобілізація 500 тисяч осіб в Україні - це критично необхідний мінімум. Про це заявив ветеран російсько-української війни, екс-командир роти батальйону Айдар Євген Дикий в інтерв'ю РБК-Україна.

"Насправді ці 500 тисяч нам потрібні на вчора, якщо не на позавчора. Взагалі все, що відбувається довкола нашої мобілізації, це дуже сумна історія, де ми не просто наступаємо на вже знайомі нам граблі, а ми по цих граблях танцюємо. Ми також свого часу готувалися до великої війни, коли весь світ нас попереджав, що ось-осі до вас прийдуть, навіть малювали на картах стрілочки, як саме прийдуть. І рівно по тим стрілочкам вони потім і зайшли. А ми по останній день перед війною включно говорили, що війни не буде, бо ми її не хочемо", - заявив він.

За його словами, розмова щодо цієї мобілізації мала б відбуватися не в березні 2024 року, а десь в вересні-жовтні 2022 року. 

Відео дня

"Остання така точка невизначеності була у вересні 2022 року. Тоді був останній шанс, що ми розіб'ємо російську армію силами тих людей, які пішли в ту першу хвилю навесні та влітку 2022 року. Був шанс розбити той контингент, який зайшов до нас на СВО. І саме тому, що ми до цього наближалися, Путні після того, як дуже довго вагався, все ж таки ухвалив рішення про велику мобілізацію. І з того моменту, як у вересні 2022 року в Росії почалася велика мобілізація, було очевидно, що нам, на жаль, доведеться робити те ж саме. Є деякі елементарні та очевидні речі, через які просто не перестрибнути", - розповів Дикий.

Він пояснив, що для того, аби воювати з ворогом силами значно меншими, ніж у цього ворога, потрібно, щоб була технологічна перевага, як, приблизно, у західної коаліції перед хуситами, коли проти авіаносців та крилатих ракет воювали моджахеди на віслюках.

"Я думаю, всім очевидно, що у нас з росіянами такої різниці немає і не буде. Ми з Росією воюємо на одному технологічному рівні. Ми воюємо приблизно одною зброєю, одними військовими технологіями. Кількість бійців також має бути співставна", - зауважив військовий експерт.

При однаковому технологічному рівні, як підкреслив Дикий, не можна виставляти одного нашого бійця проти 10 окупантів.

Він розповів, що за осінь 2022 року у першій путінській великій мобілізації було набрано 450 тисяч людей, потім впродовж 2023 року вони призвали півмільйона. Тобто, за його словами, загалом ворог набрав до армії мільйон людей. 

"Тож для нас 500 тисяч - це критично необхідний мінімум. Це те, що треба було станом на позавчора. А далі - ще спокійно добирати хоча б по 20 тисяч щомісяця", - наголосив експерт.

Мобілізація в Україні - деталі

Мобілізація від 400 до 500 тисяч військовозобов'язаних, а також додаткові потреби в закупівлі та модернізації військової техніки можуть обійтися Україні сумою близько 700 млрд гривень. Голова бюджетного комітету Роксолана Підласа заявила, що тільки на навчання, виплати та одяг мобілізованим необхідно виділити 322 млрд грн, а ще 400 - на закупівлю і модернізацію військової техніки.

Це становить 22,5% всіх витрат держбюджету або 41% витрат на оборону. Кошти міжнародних партнерів на потреби армії витрачати не можна. Тому мова йде тільки про внутрішні ресурси.

Вас також можуть зацікавити новини: