В Україні є випадки, коли хлопців віком до 25 років, які не досягли 25 років, мобілізували в армію проти їхньої волі, розповіла адвокатка Катерина Аніщенко, передає "Еспресо".
"Коли ти в суді намагаєшся захистити їхні права, суд стає на захист ТЦК, оскільки виявляється, що, коли у 18-20 років вони проходили військово-лікарську комісію (ВЛК), їх було зараховано в резерв як військовозобов'язаних. Тобто не особи, які в подальшому могли б бути мобілізованими, а саме до військовозобов'язаних", - розповіла юрист.
Як пояснила адвокатка, коли ще можна було звертатися до суду, щоб зобов'язати винести їх із цього обліку, як осіб, які не підлягають мобілізації, мало хто приділяв цьому увагу.
"Якщо особа була внесена в цей розділ саме як військовозобов'язана, то вона підлягає мобілізації. На жаль, судова практика стає на захист ТЦК, кажучи про те, що хлопець на той момент, будучи дорослим, повинен був розуміти, що його внесли до резерву, відповідно він є військовозобов'язаним і підлягає мобілізації", - додала адвокат.
Мобілізація в Україні - актуальне
Як писав УНІАН, у Верховній Раді хочуть виправити колізію в законодавстві, через яку колишні "обмежено придатні" віком до 25 років тепер підпадають під мобілізацію, а їхні "повністю придатні" однолітки - ні.
Також раніше повідомлялося, що тепер військово-обліковий документ із QR-кодом можна отримати на порталі "Дія":
"Військово-обліковий документ із QR-кодом необхідний у багатьох життєвих ситуаціях: від працевлаштування до проходження перевірки на блокпостах. Відтепер ви можете сформувати його на порталі "Дія" та за потреби роздрукувати".