
Речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін розповів, скільки разів можуть накладати штрафи за ухилення від призову та чи можна з їх виплатою ухилитися від призову.
Так, інтерв’ю "Фокусу" він пояснив, що за неявку у ТЦК після вручення повістки військовозобов’язаному можуть виписати штраф, але тільки один раз. Водночас, якщо йому повторно вручена повістка і він не прибув — це вже інший штраф за інше правопорушення.
При цьому, зазначив Істомін, якщо дії громадянина не обмежуються порушеннями правил військового обліку або законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а він свідомо ухиляється від мобілізації — тоді може бути порушено кримінальне провадження за статтею 336 Кримінального кодексу України. Ухилення від призову на військову службу від мобілізації карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років, але яке саме покарання за цією статтею призначити, визначає суд.
Водночас, зазначив речник ТЦК, не може бути ситуації, коли людина платить штрафи раз на три місяці за ухилення і це продовжується безкінечно.
"Сплата штрафу — це ж не спосіб відкупитися від своїх обов’язків. І, крім того, адміністративне покарання не звільняє від виконання військового обов'язку. Тобто громадянин може заплатити штраф і бути призваним на службу за мобілізацією, тобто він все одно повинен виконати свій обов’язок", - пояснив він.
Покарання за ухилення від мобілізації - що треба знати
Раніше УНІАН писав, що військовозобов'язані українці можуть отримати штраф, якщо порушать правил військового обліку. Українське законодавство передбачає стягнення суми в розмірі від 17000 до 25000 гривень.
Заступник начальника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва Павло Литвин розповів, що тепер сервіс "Оберіг" збирає інформацію з різних реєстрів. До прикладу, платників податків. Тому за цими даними ТЦК може знайти роботодавця розшукуваного військовозобов'язаного та через нього організувати прибуття цієї людини до військкомату.