Поліція не перешкоджала встановленню апаратури / фото УНІАН / Дмитро Хилюк

Біля Київського апеляційного суду, де відбудеться розгляд скарги на обраний народному депутату від фракції «Опозиційна платформа – за життя» Віктору Медведчуку запобіжний захід, перебуває декілька сотень правоохоронців.

Як передає кореспондент УНІАН, біля паркану суду стоять також молодики спортивної зовнішності у спортивному одязі, так звані «тітушки».

Пропуск на територію суду здійснюють правоохоронці. «Тітушки» не перешкоджають проходу відвідувачів.

Відео дня

На засідання прийшло дуже багато представників ЗМІ. Обстановка біля суду спокійна.

Читайте такожУкраїна внесла до "чорного списку" трьох відомих російських акторівПізніше до суду прийшли декілька десятків представників Національного корпусу та політичної партії “Братство”.

Як передає кореспондент УНІАН, вони встановили звукопідсилювальну апаратуру, через яку транслюють розмови Медведчука з російськими посадовцями, які було поширено нещодавно в Інтернеті. Також учасники акції запалили фаєри.

Слід зазначити, що поліція не перешкоджала встановленню апаратури.

Наразі “тітушки” стоять по один бік від центрального входу до суду, а представники патріотичних сил - по іншу.

На засідання суду також прийшов в оточенні шістьох охоронців один з депутатів “ОПЗЖ” Юрій Бойко.

Справа Медведчука: що відомо

  • 11 травня генпрокурор Ірина Венедіктова підписала повідомлення про підозру депутатам від "ОПЗЖ" Медведчуку і Тарасу Козаку в державній зраді і в замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому Криму. Їм оголошено підозру за трьома епізодами: незаконна передача РФ газового родовища; надання російським спецслужбам відомостей, що містять державну таємницю (про секретний військовий підрозділ ЗСУ); проведення підривної діяльності проти України - підготовка мережі російського впливу в Україні під назвою "Промінь".
  • 12 травня Медведчуку вручили підозру за статтями 111 і 438 Кримінального кодексу - державна зрада і порушення законів і звичаїв війни. Козак перебуває за межами України.
  • 13 травня суд обрав Медведчуку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслета та іншими процесуальними обов'язками.
  • 15 травня секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов оцінив ймовірність обміну Медведчука на українських громадян, утримуваних у російських в'язницях. "Рішення про обмін приймає президент України. Я думаю, якщо буде така можливість, - ми охоче це зробимо", - зазначив він.
  • Прокурори та адвокати оскаржили обраний Медведчук запобіжний захід. Прокурори наполягають на застосуванні до нього запобіжного заходу у виді тримання під вартою із альтернативою внесення застави у розмірі 300 млн 930 грн.