Зеленський взяв участь у вшануванні пам’яті жертв Бабиного Яру \ president.gov.ua

У 80-ті роковини початку масових розстрілів у Бабиному Яру в Києві президент Володимир Зеленський поклав квіти до пам’ятника громадянам, які були там страчені і встановив лампадку до підніжжя пам’ятного знака "Менора".

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, пам’ять загиблих ушанували хвилиною мовчання.

Зазначається, що квіти від президента також покладено до пам’ятника ромам, страченим нацистами, а також до пам’ятника українській поетесі Олені Телізі.

Відео дня

"Бабин Яр. Два коротких слова, що звучать, як два коротких постріли, але несуть у собі довгі й жахливі спогади для кількох поколінь. Бо вони знають і пам’ятають, що пострілів у Бабиному Яру, на жаль, пролунало не два, а в сотні, тисячі, у десятки тисяч разів більше", - зазначив Зеленський.

Він нагадав, що сьогодні в усіх українських школах відбудеться національний урок, присвячений 80-м роковинам великої трагедії Бабиного Яру.

"Сьогодні, залежно від віку та виховання, хтось вкотре, а хтось вперше почує ці два страшних слова й ці страшні цифри. Про те, що 80 років тому, 29 вересня 1941 року, нацистські окупанти почали масові страти в урочищі Бабин Яр. Про те, що за два наступних дні вони вбили майже 34 тисячі людей. Про те, що за два наступних роки в Бабиному Яру нацисти, за різними підрахунками, стратили від 100 до 200 тисяч людей. Окрім євреїв, це були українці та роми, військовополонені й пацієнти психіатричної лікарні. Про те, що загалом жертвами Голокосту в Європі стало щонайменше шість мільйонів євреїв. І про те, що півтора мільйона з них, тобто кожен четвертий убитий, були з України", - наголосив глава держави.

Зеленський також додав, що майбутнім поколінням необхідно знати "страшні цифри злочини нацизму, щоб в історії людства не повторилися ці жахливі трагедії".

Він підкреслив, що збереження пам’яті про Другу світову війну, зокрема про трагедію Бабиного Яру та Голокосту, – "це наш обов’язок перед майбутніми поколіннями".

Вас також можуть зацікавити новини