этот материал доступен на русском

Кількість міжнародних туристичних поїздок досягла 1,5 мільярда

14:12, 21 січня 2020
Новини туризму
99 0
Число туристів у світі продовжує зростати / Фото REUTERS

У 2019 році в світі було зареєстровано 1,5 мільярда міжнародних туристичних прибуттів, що на 4% більше порівняно з попереднім роком. Таким чином туризм «зростає» вже десятий рік поспіль.

Читайте такожОпубліковано рейтинг найкращих країн світу: Україна на 68-й позиції

Про це свідчать дані Всесвітньої туристичної організації ООН (UNWTO).

Згідно свіжому звіту, в 2019 році зростання міжнародних прибуттів спостерігалося у всіх регіонах світу. Проте невизначеність навколо Brexit, крах Thomas Cook, геополітична і соціальна напруженість і уповільнення світової економіки все ж сповільнили зростання туризму в 2019 році порівняно з винятковими темпами 2017 (+7%) і 2018 років (+6%).

Найбільш швидкозростаючим регіоном для міжнародних туристичних прибуттів у 2019 році став Близький Схід (+8%, що майже вдвічі більше порівняно з минулим роком). А ось в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні зростання, навпаки, сповільнився, хоча як і раніше залишився вище середнього, а кількість міжнародних прибуттів зросла на 5%. Європа, де зростання також було повільніше, ніж у попередні роки (+4%), продовжує лідирувати за кількістю міжнародних прибуттів, прийнявши 743 мільйони міжнародних туристів в минулому році (51% світового ринку). Америка (+2%) показала неоднозначну картину, оскільки багато острівних напрямків в Карибському басейні зміцнили своє відновлення після ураганів 2017 року, тоді як прибуття в Південну Америку знизилося почасти через тривалі соціальні та політичні потрясіння. Обмежені дані по Африці (+4%) вказують на збереження високих результатів у Північній Африці (+9%), тоді як в країнах Африки на південь від Сахари темпи зростання в 2019 році сповільнилися (+1,5%).

При цьому, як зазначають в організації, приблизно таке ж зростання турпотоку, як в 2019 році, прогнозується і на 2020 рік (від 3% до 4%), що підтверджує зростаючу роль туризму як ведучого і сталого сектора економіки. Очікується, що великі спортивні події, включаючи Олімпійські ігри в Токіо, і культурні події, такі як ЕКСПО-2020 в Дубаї, зроблять позитивний вплив на сектор.

Читайте такожНазваний головний туристичний тренд 2020 року

Одночасно на тлі глобального економічного спаду витрати на туризм продовжували зростати. Так, Франція повідомила про найсильніше зростання витрат на міжнародний туризм серед десяти найбільших світових ринків виїзного туризму (+11%), тоді як Сполучені Штати (+6%) лідирували в абсолютному вираженні, чому сприяв сильний долар. Однак деякі великі ринки, що розвиваються, такі як Бразилія і Саудівська Аравія, повідомили про зниження витрат на туризм. У першій половині 2019 року обсяг виїзних поїздок з Китаю, найбільшого «постачальника» туристів, збільшився на 14%, хоча витрати скоротилися на 4%.

Водночас в UNWTO відзначають, що існуюча тенденція зростання міжнародних турпотоків вимагає відповідального управління туристичними потоками, розподіляючи їх по всьому світу в тих обсягах, в яких місцеві громади здатні це витримати.

«Кількість напрямів, які отримують від міжнародного туризму 1 мільярд доларів і більше, з 1998 року майже подвоїлася. Завдання, з яким ми зіштовхуємося, полягає в тому, щоб забезпечити якомога більш широкий розподіл вигод, щоб ніхто не залишився осторонь. У 2020 році UNWTO відзначає Рік туризму і розвитку сільських районів, і ми сподіваємося, що наш сектор призведе до позитивних змін у сільських громадах, створення робочих місць і можливостей, стимулювання економічного зростання та збереження культури», - зазначив генеральний секретар UNWTO Зураб Пололікашвілі.

Як повідомляв УНІАН.Туризм, раніше популярний міжнародний туристичний портал Lonely Planet опублікував список найкращих туристичних напрямків для відвідування в 2020 році, в якому на лідируючих позиціях виявилося чимало маловідомих місць.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter