Україна продовжує удари по російським НПЗ / Колаж УНІАН, скріншоти

Україна розробила 15 видів ударних дронів дальньої дії і направила їх проти російської нафтової промисловості. Як пише Forbes, за рік таких рейдів українська розвідка скоротила потужності російських нафтопереробних заводів приблизно на 12 відсотків.

Як пише видання, Київ розраховує, що нафтові рейди підірвуть фінанси Москви, ускладнять військову логістику і посіють невдоволення серед звичайних росіян. Однак експерти попереджають, що такі удари, хоч і болючі для РФ і впливають на логістику, але не мають істотного впливу на загальний річний обсяг переробки.

"Можливо, більш важливим для українських сил є те, що дронові атаки можуть змусити Кремль відвести цінні системи ППО з лінії фронту і розмістити їх навколо нафтової інфраструктури", - пише видання.

Відео дня

Forbes зазначає, що, відчайдушно намагаючись посилити свою протиповітряну оборону, Москва нещодавно відтермінувала - з 2024 на 2026 рік - експорт двох батарей зенітно-ракетних комплексів С-400 до Нью-Делі та, за даними розвідки Великої Британії, вже розробляє плани розміщення ЗРК "Панцир" навколо енергетичних об'єктів.

"Посилюючи захист нафтопереробних заводів, росіяни можуть погодитися на менший захист навколо авіабаз, портів, штабів та інших військових об'єктів, що зробить їх легшою мішенню", - пише Forbes.

Росія розосереджує - і стоншує - свої найкращі засоби протиповітряної оборони, і наслідки цього демонструє українська ракетна атака на російський Чорноморський флот у Севастополі, внаслідок якої пошкоджено два десантні кораблі РФ.

"Для Кремля може виявитися неминучим вибір: захищати нафтопереробні заводи або захищати передові сили, і, найімовірніше, буде неможливо зробити і те, і інше", - зазначають у Forbes.

Удари по НПЗ у Росії

У суботу, 23 березня, безпілотники вразили одну з установок Куйбишевського нафтопереробного заводу в Самарській області РФ, за 800 кілометрів від кордону з Україною, НПЗ після атаки призупинив роботу.

До цього 16 березня повідомлялося про атаку на три нафтопереробні заводи в Самарській області Російської Федерації, яка була результативною. Дрони СБУ атакували три нафтопереробні заводи "Роснефти" в Самарській області - Новокуйбишевський, Куйбишевський і Сизранський НПЗ.

Загалом від початку цього року станом на 18 березня відбулося 15 атак безпілотників на 13 нафтопереробних заводів у 9 російських регіонах. За інформацією The Insider, 8 об'єктів зазнали значних ушкоджень унаслідок ударів.

Вас також можуть зацікавити новини: