
Доктор наук, професор, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету та один із найавторитетніших українських істориків Сергій Плохій заявив, що Україна має шанси повернутися до кордонів 1991 року. За його словами, цей процес може бути розтягнутий, адже об'єднання Німеччини теж зайняло довготривалий період.
"Об'єднання В'єтнаму теж зайняло певний період. З цим режимом я передбачаю політичні й інші пертурбації в Росії, це може відбутися. Тому я вважаю, що шанси є. Але як історик хочу сказати, що в усіх країнах Європи, які здобули незалежність після Другої світової війни, відбувалися серйозні територіальні зміни. Подивитися на Польщу 1921 року і Польщу 1945 року, подивитися на ту саму Чехословаччину. Територіальні зміни й рух кордонів - це норма для Європи, для виникнення нової держави", - пояснив історик в інтерв'ю hromadske.
За його словами, рух кордонів є нормою, проте головним у цьому є суверенітет та незалежність, а також можливість їх утримати.
"Поляки сьогодні якось добре собі дають раду без Львова", - навів приклад Плохій.
Як Україна може звільнити Крим
Раніше ккс-голова Служби зовнішньої розвідки України генерал Микола Маломуж заявив, що лише комплексний та одночасний наступ на армію РФ в напрямку Криму створить передумови для звільнення півострова.
Своєю чергою військовий експерт Петро Черник розповів, що потрібно Україні для звільнення Криму. За його словами, ЗСУ буде легше повернути півострів, ніж Донбас.
"Треба упідводнити Кримський міст. Якщо це стається - ми зможемо досягти цієї стратегічної мети. Крім того, потрібно закрити повітряний простір над півостровом і збивати все, що туди рухається: ІЛ-76 чи А-164. І топити всі великі десантні кораблі. Це цілком можливо за допомогою F-16, є хороші ракети з дальністю до 900 км. Тобто літак навіть не буде заходити в зону ризику збиття противником", - пояснив експерт.