Коваленко висловився про новий наступ РФ / колаж УНІАН, фото t.me/infosprotyv, скріншот відео

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко відповів на питання, чи здатна Росія до весни 2024 підготуватися до великого наступу.

"З другої половини 2022 року російські окупаційні війська втратили наступальний потенціал операцій широкого фронту. Тобто, вже влітку минулого року російська армія настільки була виснажена, що не здатна була наступати по широкому фронту, а тільки по вузьких напрямках і локаціях", - написав він.

За його словами, таким вузьким напрямком і окремо взятою локацією був Бахмут.

Відео дня

"Маленьке містечко це основне досягнення РОВ з другої половини 2022 і те, вельми і вельми спірне досягнення, яке російські окупанти щодня втрачають, як пісок просочується крізь пальці. При цьому, маючи, ніби як чисельну перевагу, по особовому складу, техніці і можливостям нанесення ракетних ударів, Росія не змогла утримати захоплені території. Тобто, після втрати наступального потенціалу, виникло питання про повноту оборонних можливостей", - сказав Коваленко.

Експерт запевняє, що зараз це питання так само актуальне.

"РОВ маючи в Запорізькій області серйозні лінії оборони, укріплені як ні в одній сучасній війні, чисельну перевагу над СОУ в 3 і навіть більше, рази, але змушені розпаковувати резерви, а потім і стратегічні резерви, втрачаючи позиції в обороні. При цьому, Росія відправляє в Україну для компенсації втрат практично все, що знімає з консервації і відновлює і навіть цього повноцінно не вистачає для того, щоб компенсувати те, що вони втрачають. Боєздатність всієї цієї маси йде в мінус", - зазначив аналітик.

Він нагадав, що з кінця червня по Лимансько-Куп'янській осі російське командування вирішило зіграти в імітацію наступу.

"Імітують вже другий місяць, а який результат? Дві групи військ, чисельністю 100 тис, топчуться на місці не здобувши скільки-небудь вагомих результатів. Тобто, на півдні 150 тисяч осіб не можуть утримати оборону, на сході 100 тисяч не можуть наступати на трьох вузьких напрямках. Та скільки ж тоді російській армії потрібно людей, щоб успішно наступати? Наприклад, у 2022 було мобілізовано 300 тисяч, а результат? Відповідь проста - аніскільки. Наступальний потенціал це не просто люди, це ще і їх навички, але і крім навичок, це ще і технічна компонента. А у Росії немає можливості формувати нові підрозділи, армії, ударні групи, які б відповідали наступальному функціоналу. Наприклад, вони зберуть 500 тис осіб. Що таке 500 тис особового складу? Це 625 БТГр. А щоб ці 625 БТГр успішно наступали, вони повинні бути укомплектовані 6 875 танками, 20 625 ББМ, 7 500 од ствольної артилерії і РСЗВ аналогічно і т. д. Це все зможе Росія забезпечить до весни? Ні", - написав Коваленко.

За його словами, в місяць окупати втрачають зараз в середньому 600 одиниць ствольної артилерії, а розконсервувати ВПК РФ здатний від 200 до 300 на місяць. В місяць Росія може відправити в зону БД від 100 до 150 танків різних модифікацій, переважно Т-62 і Т-54/55.

"В даний час російський ВПК працює не на забезпечення нових підрозділів, а гарячкову компенсацію втрат. У 2022 вони втратили можливість здійснювати наступи по широкому фронту, в 2023 підтвердилася їх обмеженість по вузьких фронтах", - додав аналітик.

Війна в Україні - останні новини

Ситуація на фронті в Україні настільки підтискає, що російські війська повертаються до давно випробуваних "грабель" - до використання ударних вертольотів Ка - 52 як заміну дефіцитної артилерії.

Виявлена нещодавно українськими військами російська ракета, виготовлена в травні, свідчить про те, що у РФ закінчуються запаси сучасної зброї, і їй доводиться прискорювати виробництво, щоб підтримувати інтенсивність війни.