Світан розповів, що потрібно для захисту кордонів / фото 43 ОАБр імені Тараса Трясила

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан заявив, що Україні конче потрібен дозвіл на використання зброї НАТО по російській території, що дасть можливість захистити кордони в Сумській, Харківській та Чернігівській областях. Про це він сказав у коментарі Новости.LIVE.

За словами Свитана, значна частина російських військ уздовж кордону цих областей перебуває на території РФ і підтримують ті незначні підрозділи, які безпосередньо атакують уже на українській території або вздовж кордону.

"У Харківській області росіяни просто перейшли кордон і вперлися в лінію оборони. Близько 10 тисяч росіян виконали це завдання. Загальна їхня кількість 30 тисяч, але 20 тисяч - це підтримка, це забезпечення роботи першої десятки. Це стандартний підхід: одного воюючого як мінімум забезпечують два в тилу. Ці двадцять тисяч, які перебувають на російській території, вони забезпечують роботу тим десяти тисячам росіян, які гинуть у районі Харківщини на нашій території. Ці 20 тисяч привільно себе почувають на російській території, тому що їх нічим дістати - у нас немає можливості працювати НАТОвським озброєнням по території РФ", - зазначив Світан.

Відео дня

Він зазначив, що ці сили ворога розтягнуті на 40-50 км углиб Росії, і щоб по них вдарити HIMARS та іншим західним озброєнням, українським військовим потрібні дозволи на можливість працювати по російській території.

"Це б убезпечило наші кордони. Але в нас цього дозволу немає. Та сама картина зараз і в районі Сум - там приблизно до 10 тисяч російських військових, близько 3 тисяч - можуть відправити на створення певного тиску в районі Сум, а 6-7 тисяч залишатимуться на російській території без можливості бути враженими з нашого боку... Таке саме лихо є і в районі Чернігівської області", - сказав Світан.

На його думку, для організації захисту цих територій необхідно розтягнути фронт і "змусити українське військово-політичне керівництво ухвалити рішення про перекидання резервів, які зараз готують, припустімо, на східний фронт, і зв'язати їх по північному фронту".

"Ми і минулого року так робили - розтягували фронт, російські війська. Логіка в цьому є", - сказав Світан.

Наступ РФ на Харків і Суми - що відомо

Як повідомляв УНІАН, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов сьогодні заявив, що за їхніми даними, загрози наступу росіян на Харків і Суми наразі немає. За його словами, загалом на північному кордоні було вороже угруповання чисельністю понад 50 тисяч. В українській розвідці вважають, що зараз у Харківській області ворог проводить прикордонну операцію, а не наступ на Харків. Юсов зазначив, що українським захисникам добре відомі плани і ресурси росіян щодо Сумської області.

Як відомо, 10 травня російські окупаційні війська пішли в новий наступ на півночі Харківської області. Вони взяли під контроль кілька сіл у прикордонні та намагаються захопити Вовчанськ.

14 травня начальник Головного управління розвідки України Кирило Буданов заявляв, що РФ планувала одночасно наступати на Харківському та Сумському напрямках, однак їм цього не вдалося.

Вас також можуть зацікавити новини: